تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021
2

استراتژیِ پنهانِ فرماندار چیست؟

  • کد خبر : 10236
  • 11 ژانویه 2015 - 13:26
استراتژیِ پنهانِ فرماندار چیست؟

یکی از اولین سوالاتی که در خصوص حضور مسئول جدید در اذهان عمومی شکل می گیرد،استراتژی های مدیریتی فرد مذکور است.

همانگونه که انتظار می رفت،جناب فرماندار شروعِ خوب و قاطعی را برای بررسی حوزه های تاثیرگذار و مهم شهرستان آغاز نموده است.

مسئولین بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر،بهداشت و درمان،آموزش و تحقیقات، محیط زیست، گردشگری ، بازار و تجارت با ایشان جلسه داشته یا خواهند داشت. البته حوزه سیاسی و اجتماعی نیز مورد توجه خواهد بود .

هدف کلی این جلسات آسیب شناسی و ماموریت آن بررسی و تحقیق و ارائه ی راهکارهای علمی و تخصصی توسط بخش مربوطه است و به احتمال زیاد پس از این روند نوبت به نمایندگان بخش های غیر دولتی حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن ، فرهنگ و آموزش عالی و انجمن های صنفی می رسد .

طبق معمول سیستم های اداری برای ارائه گزارش در مرحله نخست تحقیقات کتابخانه ای را در دستور کار خود قرار داده و از آنجا که تدوین چنین گزارش هایی سابقه دارد و بعضی ادارات در آمارپردازی و گزارش دهی اغراق آمیز و برنامه سازی ید طولایی دارند برنامه ای جامع با دیدگاه های ملی و ایضا جهانی! و برای محکم کاری چند راهکار منطقه ای و محلی هم با بزرگ نمایی در مهلت مقرر و حتی زودتر ار آن آماده و حضور جناب فرماندار ارائه  خواهند نمود.

ارائه ی برنامه های مجلد شده چون توسط گروه های تخصصی نوشته می شود به طرز هوشمندانه ای شامل گره های کور و پیچ های تندی می تواند باشد که بار مسئولیت را دوباره به دوش فرماندار یا مسئولین بالا دستی بیندازد و بعید به نظر می رسد که نهاد یا اداره ای کم کاری گذشته ی خود را بپذیرد، بلکه بر عکس فرصت مناسبی است که سیستم های فشل شروع به فرافکنی نموده و تصویری پر تلاش و خدمتگزار از خود به نمایش بگذارند و به اصطلاح توپ را به میدان حریف بیندازند .

برخی از  بخش های خصوصی هم به احتمال زیاد ضعفِ مدیریت و حیف و میل منابعِ شخصی و ملی خود را نادیده انگاشته و در جلسه با فرماندار ابتدا به کمبود منابع اشاره نموده و با چاشنی مظلوم نمایی، حتی راهکارهای اجرائی تری! نسبت به پیشنهادات ادارات دولتی ارائه خواهد نمود .

همچنین در این میان، جستجو  برای رانت و ویژه خواری نزد برخی فعالانِ اقتصادیِ بخش هایِ مختلف نیز طبق روال گذشته قابل پیش بینی است .

همزمان،فرماندارشناسی عنوانِ فایلِ بازِ اذهان زیادی است که تشنه ی کسب اطلاعات اند و خالی بودن آن فایل ها یکی از فرصت های طلایی فرماندار است که چندان هم ماندگار نخواهد بود .

نگارنده با وجود آنکه مایل است جواب سوال عنوان یاداشت را ابتدا از خود جناب فرماندار بشنود ولی مخفی نگه داشتن جواب آن را کاملا به صلاح می داند .

لینک کوتاه : https://gonabadtimes.ir/?p=10236

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. این که گفتی یعنی چه!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید سردبیرگنابادتایمز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.