شماره مطلب : 15593
زمان انتشار : ۲ دی ۱۳۹۴
gonabadtimes

کاهش احتمال فضای دوقطبی در انتخابات گناباد و بجستان

با توجه به ثبت نام چهره های متعدد با گرایشات مختلف در عرصه سیاسی احتمال ایجاد دوقطبی انتخاباتی کاهش یافته است

انتخابات مجلس شورای اسلام با شروع نام نویسی داوطلبین وارد فاز جدیدی شده است و تنور انتخابات کم کم داغ می‌شود.

حضور چند نفر نامزد به‌اصطلاح مستقل، نام‌نویسی برخی از چهره‌های مطرح اجرائی و همچنین فعال جریان‌های سیاسی مختلف و نام‌نویسی گروهی سه‌نفره تحت عنوان ائتلاف خبر از برگزاری رقابتی نزدیک و جدی در انتخابات اسفندماه دارد.

به نظر می‌رسد این دوره از انتخابات با چند دورهٔ پیشین آن تفاوت‌های چشمگیری خواهد داشت که آگاهی‌رسانی پرشتاب خبرهای انتخاباتی و تعدد نامزدهای مطرح از موارد آن است:

بی‌گمان یکی از مهمترین تفاوت‌های این دوره در شیوه آگاهی‌رسانی خبرهای انتخاباتی با بروز و پیدایش شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی است به‌گونه‌ای که در کمترین زمان ممکن واپسین اطلاعات و تحلیل‌ها در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد. گرچه گسترش این‌گونه رسانه‌ها می‌تواند از جهات فراوانی فرصت انگاشته شود ولی پخش کردن مطالب دروغ، تخریب چهره‌ها و مواردی همانند این به دست کسانی به‌ظاهر ناشناس می‌تواند به‌عنوان تهدید این‌گونه رسانه ها یاد شود.

همچنین تعدد نامزدهای مطرح در این دوره و کاهش احتمال دوقطبی شدن فضای انتخابات یکی دیگر از شاخصه‌های این دوره از انتخابات است. برخلاف دوره‌های پیشین که رقابت اصلی میان دو یا سه نفر اتفاق می‌افتاد، با نام‌نویسی شمار درخور توجهی از نامزدهای مطرح،احتمال بروز فضای دوقطبی کاهش‌یافته است، هرچند که امکان کنار رفتن برخی از چهره‌های سیاسی به سود دیگران نیز هست.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها