شماره مطلب : 10758
زمان انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

۱۴۸ هزار دانش آموز در خراسان رضوی زیرپوشش طرح مکمل یاری هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۱۴۸ هزار دانش آموز در این استان با کمک دانشگاه علوم پزشکی زیرپوشش طرح مکمل یاری هستند.

به گزارش گناباد تایمز و به نقل از ایرانا جواد پورجاهدی روز سه شنبه در مراسم تجلیل از مراقبین بهداشتی مدارس گناباد افزود: در این زمینه سالانه ۲۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف ایجاد پایگاه های تغذیه سالم در مدارس، تغییر رفتارهای غذایی دانش آموزان است و خانواده ها در این زمینه نقش بسزایی دارند.

وی با اشاره به کمبود مراقبین بهداشتی در مدارس گفت: به ازای هر ۷۵۰ دانش آموز یک مراقب بهداشتی داریم که این تعداد جوابگوی اهداف بهداشتی آموزش و پرروش نیست.

پورجاهدی افزود: کمبود مراقبین بهداشتی مدارس، توسط کارشناسان علوم تجربی و زیست شناسی تامین می شود تا به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان آسیبی وارد نگردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: شش هزار دانش آموز مقطع دبستان در گناباد به صورت رایگان زیرپوشش طرح ارائه مکمل های آهن و ویتامین D3 هستند.

علی عالمی افزود: در اجرای این طرح علاوه بر قرص آهن که به صورت هفتگی به دانش آموزان داده می شود کپسول ویتامین D3 نیز برای جلوگیری از پوکی استخوان به صورت ماهیانه به آنان ارائه می شود.

وی از اولیای دانش آموزان خواست فرزندان خود را به مصرف به موقع و منظم این مکمل ها تشویق نمایند.

وی شعار جهانی هفته سلامت را ‘ایمنی غذا از مزرعه تا سفره’ اعلام کرد و گفت: تمام مردم به ویژه دانش آموزان باید به تغذیه سالم نیم روزی توجه نمایند و نخود، کشمش و پسته را جایگزین چیپس و پفک کنند.

عالمی با اشاره به وجود ۴۰ مدرسه مروج سلامت در گناباد افزود: امید است با همکاری آموزش و پرورش، تمام مدارس این شهرستان مروج سلامت باشند تا غذای سالم در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

دراین مراسم ضمن اجرای برنامه های متنوع با موضوع بهداشت محیط از ۱۰ مراقب بهداشتی مدارس گناباد، ۲۸ دانش آموز و چهار مربی دادیار مدارس قدردانی شد.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها