شماره مطلب : 20084
زمان انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

کمترین اقدام تروریست‌ها علیه ایران با قوی‌ترین پاسخ مواجه می‌شود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران نیروهای بسیار مستعد و آماده‌ای برای مقابله با تروریست‌ها دارد و این گروه‌ها مطمئن باشند که کمترین اقدام آنها علیه ایران، با قوی‌ترین پاسخ‌ها مواجه خواهد شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش گنابادتایمز و به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار دبیر، معاونان، روسای کمیسیون‌ها و مدیران دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک سال نو، نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را برای تقویت پایه‌های کشور ضروری دانست و گفت: امیدواریم با آیین‌نامه جدیدی که رهبری نظام داده‌اند، شاهد اجرای کامل این سیاست‌ها در کشور باشیم که مصوب مجمع تشخیص و مورد تأیید رهبری نظام است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، فعال کردن کمیسیون نظارت را بسیار مهم دانست و گفت: باید با گسترش کیفی حضور متخصصان در کمیسیون و تقویت تعامل با دولت و مجلس، توجه به سیاست‌های ابلاغی رهبری نظام در رأس تصویب قوانین و لوایح قرار گیرد.

هاشمی رفسنجانی، در ادامه سخنان خویش، با اشاره به گزارش آقای سردار وحیدی از اوضاع منطقه، گفت: اوج نگرانی این است که تروریست‌ها از سر استیصال به سلاح شیمیایی متوسل شوند که یک‌بار در تکریت چنین جنایتی را مرتکب شده بودند.

وی با تشریح اوضاع عراق، سوریه، یمن، لیبی و افغانستان، گفت: اگر چه مقابله نظامی با این گروه ضروری است، اما عقلای جهانی باید برای ریشه کنی آنها برنامه‌ریزی کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطر تروریست‌ها را یکی از مسایل واقعی منطقه در آینده دانست و گفت: کشورهایی که این گروه‌ها را برای اهداف خاصی خلق کرده بودند، الان گرفتار جنایات آنها شده‌اند و آشکارا اظهار نگرانی می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی، مبارزه با تروریسم را مسأله مهم بشریت در شرایط جدید دانست و گفت: با توجه به گستردگی حضور آنها در کشورها، ریشه‌کنی آنها آسان نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حفظ امنیت داخلی برای مقابله با حضور احتمالی تروریست‌ها را ضروری دانست و گفت: البته ایران نیروهای بسیار مستعد و آماده‌ای برای مقابله با آنها دارد و تروریست‌ها مطمئن باشند که کمترین اقدام آنها علیه ایران، با قوی‌ترین پاسخ‌ها مواجه خواهد شد.

هاشمی رفسنجانی، تلاش بعضی‌ها در جهت القای اختلاف در کشور را مذبوحانه و با برنامه دانست و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با خبرگان، گفت: بعید نیست توسل به اختلافات مذهبی پایه برنامه‌های بعدی دشمنان اسلام، انقلاب اسلامی و ایران باشد و متأسفانه برخی از افراطی‌ها هم به این اختلافات دامن می‌زنند.

وی القای جنگ بین شیعه و سنی را برای منطقه خیلی خطرناک دانست و گفت: باید با جدیت جلوی این برنامه شوم را گرفت، چون شعله‌های جنگ‌های مذهبی، همه چیزها را می‌سوزاند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تدوین سیاست‌های کلی در جهت تقویت وحدت شیعه و سنی در کشور را مهم خواند و گفت: می‌توان این مسایل را به عنوان اسناد بالادستی نظام برای مسؤولین در همه سطوح تدوین کرد.

وی با اشاره به گزارش واعظی از وضعیت داخلی، گفت: اختلافات داخلی برای کشور و انقلاب سم است و متأسفانه بعضی‌ها انتقادات سیاسی و نقد منصفانه را با بداخلاقی‌ و تهمت و افترا اشتباه گرفته‌اند و به خود اجازه می‌دهند که مخالفان سیاسی خود را با بدترین تعابیر تخریب کنند که نه اسلامی است و نه انقلابی.

هاشمی رفسنجانی، مسایل مربوط به موشک را یکی از مصادیق تازه بی‌اخلاقی‌ها دانست و گفت: جمله‌ای را به من نسبت داده‌اند که از اساس خلاف واقع است و اصلاً بیان نشده است، در حالی که همه می‌دانند ایجاد و توسعه صنایع موشکی از ابتدا توسط چه کسانی پایه‌ریزی شد و رشد نمود.

در آغاز این دیدار، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ـ آقای حسن واعظی، معاون امور کمیسیون‌ها و تدوین مصوبات مجمع و رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه ـ  آقای میرزاده، رئیس ستاد دبیرخانه ـ سردار وحیدی، رئیس کمیسیون سیاسی دبیرخانه و دانش‌جعفری، رئیس کمیسیون نظارت دبیرخانه و دبیر کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک سال نو، گزارشی از مصوبات و جلسات مجمع تشخیص و کمیسیون‌های آن در سال گذشته، اوضاع سیاسی و نظامی کشورهای منطقه و برنامه‌ها برای تقویت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام ارائه کردند.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها