شماره مطلب : 17592
زمان انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
علی سعیدی
علی سعیدی

همدیگر را برای انتخابات نیازاریم

شنیدن حرف نو و دمیدن نفس تازه در کالبد جامعه توسط فضای انتخابات، به تمام عرصه‌های نظام می‌تواند طراوت و سرزندگی و پویایی بخشد.

اهمیت انتخابات و جایگاه آن در نظام جمهوری اسلامی ایران و نقش حیاتی آن‌که مزین به حضور مردم است همواره موردتوجه و تأکید همه دلسوزان انقلاب اسلامی ایران و در رأس آن‌ها امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بوده است. انتخابات اسفندماه ۱۳۹۴ ازنظر نگارنده به دلایلی مهم و متمایز گردیده است:

اولاً، در اطراف ایران عزیز اسلامی کشورهایی که حساب‌های بانکی آن‌ها از انبوه دلارهای نفتی متورم گردیده است برای به تأخیر انداختن سیر اضمحلال حکومت قرون‌وسطایی خود از هر جنایت و رذیله فروگذار نیستند.

ثانیاً، انبوه دلارهای نفتی در این کشورها برای هر چشم طمعی وسوسه‌برانگیز است تا آتش اختلاف‌برانگیزند و علاوه بر بازگرداندن پول به حساب‌های خود، سیاست‌های اربابان ثروت و خباثت را به دست این غره شدگان به انبوه جنگ‌افزارهای پیشرفته اجرا نمایند.

ثالثاً، مجلس خبرگان رهبری برای نخستین بار با مجلس شورای اسلامی هم‌زمان برگزار خواهد شد و این تقارن در کنار حساسیت بسیار، بر همه جوانب نظام تأثیرگذار خواهد بود.

رابعاً، بنا به تجربه گذشته بین ۶۰ تا ۷۰ درصد ترکیب مجلس دستخوش تغییر خواهد شد و هر کاندیدایی با هر طرز اندیشه‌ای برای تصاحب صندلی‌های خالی به تکاپو و تلاش فراوان دست خواهد زد.

خامساً، شنیدن حرف نو و دمیدن نفس تازه در کالبد جامعه توسط فضای انتخابات، به تمام عرصه‌های نظام می‌تواند طراوت و سرزندگی و پویایی بخشد.

ازاین‌رو می‌توان اهمیت انتخابات پیش رو را نه‌تنها در آینده اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران متصور بود بلکه تأثیرات مهمی بر امنیت منطقه و کشور خواهد داشت. به این سبب شایسته است فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در چند ماه اخیر را نصب العین قرار داده و سخنان این بزرگوار مقام را عمل نموده و در تقابلات هزینه ننماییم. همدیگر را برای انتخابات نیازاریم که همه باهم باید کشور را تعالی‌بخشیم.

 

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها