شماره مطلب : 11416
زمان انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۴

نماینده بوکان حرف آخر را زد

تحلیلی زریان؛ به دنبال مصاحبه های اخیر یکی از مسئولان سابق بوکان، نماینده این شهر در نامه ای سرگشاده نوشت:استراتژى ما در مقابل پرخاشگران سیاسى، سکوت و خاموشى معنادار است.

به گزارش گناباد تایمز وبه نقل از زریان، متن کامل این نامه شرگشاده «محمد قسیم عثمانی» که نسخه ای از آن در اختیار زریان قرار گرفته به شرح زیر است: فرصتى براى مجادله با شکست خوردگان سیاسى ندارم، چرا که اولاً وقت حقیر به عنوان نماینده ى مردم متعلق به خود مردم است و باید صرف امور با ارزش و انجام وظایف قانونى و عرفى و خدمت به مردم شود نه صرف پاسخ به تهمت ها و توهمات افراد، ثانیاً وکالت مردم آگاه بوکان و پیگیری مطالبات به حق آنها و جبران نواقص گذشته، نیاز به همت، تلاش و تمرکز دارد و همه ى توان بنده باید صرف این امور و ایجاد رضایتمندى مردم شود چرا که به حقیر، اعتماد و به تلاش ها ى بنده امید بسته اند، ثالثاً این نوع ادبیات و مجادلات بى ثمر را در شأن مردم فهیم و فرهیخته بوکان نمى دانم و نباید اجازه داد نگاه ارتقاء یافته ى کشور به تشخیص و فرهنگ مردم بوکان، با این صحبت ها و ادعاهاى بى اساس، خدشه دار شود. تمام تلاش ما اینست که همدلى و همزبانى مردم و مسئولین، محقق و موجبات عزت و سربلندى مردم این دیار فراهم و با رفع مشکلات و نیازهاى مردم، شور و نشاط اجتماعى و پاسخگویى در شهرمان زبانزد خاص و عام شود.

 یک فایل کامل و مستند از شکایات مردمى و موضوعات مختلف در دفتر ارتباطات مردمى حقیر جمع آورى شده است که رسانه اى شدن آن را به مصلحت مردم و نظام نمى دانم و حاضر نیستم از این اسناد و مدارک استفاده ى ابزارى نمایم، چرا که در مکتب ما اخلاق مبنا و اساس است و هدف وسیله را توجیه نمى کند، لذا به تشخیص خود و توصیه ى بسیارى از دلسوزان و معتمدین، حقیر در جهت گسترش اخلاق اسلامى و منش انسانى که بزرگترین و ماندگارترین سرمایه ى مردم این دیار است و در جهت احترام به فرهنگ و شأن مردم، سکوت را بهترین پاسخ به پرخاشگران سیاسى مى دانم و قضاوت در مورد ادعاها و تهمت هاى نارواى آنها را به مردم آگاه بوکان که هم از ما و هم از آنها شناخت دقیق و کامل دارند، مى سپارم. هر چند خون جگرها به دل دارم ولى سکوت مى کنم که این سکوت، سرشار از ناگفته هاست !

البته بنده خیلى راحت مى توانستم از مجراى قانونى با ناشران اکاذیب برخورد نمایم ولى استفاده از قدرت را فقط براى خدمت به مردم، مجاز مى دانم و قدرت برگرفته از رأى مردم باید فقط صرف خدمت به مردم شود. ضمناً سکوت بنده هرگز به معنی فراموش کردن دغدغه ها نیست و دغدغه هاى حقیر از دغدغه های نخبگان و مطالبات بحق مردمان این شهر نشأت می گیرد. دغدغه ى بنده حضور مجدد در مجلس شوراى اسلامى نیست بلکه اینست که شأن ارتقاء یافته ى مردم بوکان تنزل نیابد و تریبون روشن آن خلوت و خاموش نماند و ظرفیت و توان خدمت به مردم و کشور در این سنگر مقدس بلااستفاده نگردد و مهره ى جریان انحرافى و سایر جریانات زاویه دار با نظام، در پوشش مجعول وارد مجلس شوراى اسلامى نشود. دغدغه ى بنده اینست که خدمت بى منت به مردم ادامه یابد و سیر توجه دولت به این منطقه ى محروم استمرار و شتاب بیشتری یافته و با تحقق توسعه ى متوازن که حقیر براى تحقق آن از هیچ تلاشى دریغ نکرده ام، رضایت مردم به حد اعلاى خود برسد.

امید است در قبال سکوت بنده، دیگرانى که در زمان داشتن مسئولیت، ما را صادق، بااخلاق، توانمند، مؤثر و مفید به حال مردم مى دانستند، بعد از مسئولیت شان نیز اخلاق پیشه کنند و صحبتهایشان جدى و پایدار بماند! از این ایام مبارک شعبان و رمضان براى خودسازى و ستیز با منیت ها بهره گیرند و چند صباح باقى مانده از عمر خود را به کینه توزى و کینه ورزى نگذرانند.

 امید است با تسلط اخلاق و انصاف در درون افراد، دیگر شاهد این نباشیم که با هدف حذف بنده، نطق حقیر را در دفاع از حقوق و معیشت فرهنگیان زحمتکش، عامل تشدید تحصن در مناطق کردنشین جلوه دهند و با تهیه ى طومار دروغین، بنده را متهم به تحریک فرهنگیان نموده و موضوع را به جاهاى حساس بکشانند و یا اینکه صحبتهاى بنده را در جمع روحانیون معزز بوکان، به صورت مقلوب و معکوس به جاهاى مختلف حواله دهند و یا براى تضعیف و حذف فرماندار مدبّر، خوشفکر و مردمى بوکان جناب آقاى دکتر خسروى که وجودشان مایه ى مباهات است، طومارهاى کذب را به جاهاى مختلف ارسال کنند.

امیدوارم با صداقت و خلوص رفتار شود و عادت شوم پرونده تراشى براى همیشه برچیده شود و رسم استفاده از شیوه هاى غیراخلاقى و رفتارهاى پوپولیستى و ماکیاولى براى کسب جاه و مقام، از این دیار که دیار عزّت و شرف است، رخت بربندد و همه ى ما خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانیم و آخرت خود را به بهاى پُست و مقام در این دنیاى دون نفروشیم.

دغدغه ى بنده واکنش به تخریب و هجمه های افرادى که امتحان خود را در میان مردم پس داده اند، نیست بلکه دغدغه ام پایان دادن به فامیل سالاری و بى توجهى به مردم، پایان دادن به مترادف دانستن ” منتقد من” و ” مخالف نظام” و عدم تکرار رد صلاحیتهای غیرقانونی در انتخابات شورا توسط هیأت اجرایى و جذب اعتبار و بودجه ى بیشتر در این اوضاع سخت اقتصادى کشور جهت اتمام پروژه هایى است که به آنها احساس نیاز مى شود و مردم انتظار دارند که به بهره بردارى برسند، ولى هنوز به نتیجه ى نهایی نرسیده اند که اگر این افراد ناکام فرصت دهند و سنگ اندازى نکنند امسال اکثریت آنها را به بهره بردارى خواهیم رساند و مردم در عمل نتیجه ى سالها تلاش و پیگیرى مؤثر، علمى و کارشناسى بنده را شاهد خواهند بود و آنگاه در مورد تأثیر رأى و انتخاب خود، قضاوت خواهند نمود و همگان بر این موضوع صحه خواهند گذاشت که کارهایى اساسى و زیربنایى مهم و قابل توجهى انجام شده است.

برای بنده مهم اینست که بتوانم مرکز تصویر بردارى را در بیمارستان بوکان ایجاد نموده و آنرا به جدیدترین تجهیزات مانند دستگاه ام. آر. آى ، دستگاه سى تى اسکن، دستگاه ماموگرافى، دستگاه سونوگرافى نو و دستگاه رادیولوژى دیجیتال با اعتبارى بالغ بر ١٢ میلیارد تومان، تجهیز نمایم تا نارضایتى هاى بحق مردم در این حوزه، به رضایتمندى تبدیل شود و بیش از این، شرمنده ى خانواده هایی نباشیم که برای یک عکس، راهی شهرهای اطراف شوند و به درد مریضى شان، درد ایاب وذهاب و هزینه هاى اضافى هم افزوده نشود.

 آنچه ذهن مرا به خود مشغول کرده است اتمام توسعه بیمارستان و افزایش ١۵٠ تخت به ١٠٠ تخت موجود آن با هزینه اى بالغ بر ١۵ میلیارد تومان و نیز تجهیز این بیمارستان به امکانات روز و مدرن با هزینه اى بالغ بر ١٠ میلیارد تومان در اولین فرصت ممکن است تا در عمل بتوانیم خدمتى به مردم قدردان مان انجام دهیم.

آنچه دغدغه ى بنده است اتمام فاز اول کنارگذر بوکان در تابستان امسال با بیش از ١٢ میلیارد تومان هزینه و شروع فاز دوم آن با اعتبارى بالغ بر ١۵ میلیارد تومان است که نیاز ۶٠ سال آینده ى بوکان را تأمین خواهد کرد و آنچه دغدغه بنده است اتمام سیلوى افقى هفتاد هزاری تُنى بوکان است که سالها از شروع آن مى گذرد و در نوع خود در سطح کشور منحصربفرد است.

آنچه دغدغه ى بنده است واکنش به اتهامات واهی و نشر اکاذیب توسط افراد نیست بلکه دغدغه ام تسریع در احداث باند دوم جاده میاندوآب – بوکان و رساندن آن در سال جارى حداقل تا شهر سیمینه و نیز ادامه ى باند دوم جاده بوکان – سقز است.

دغدغه ام تسریع در اجراى خط دوم انتقال آب به ارزش بیش از ١٠٠ میلیارد تومان (معادل ۵٠ درصد بودجه عمرانى استان) است که آب شرب بوکان را تا ۵٠ سال آینده تأمین خواهد کرد.

دغدغه ام عدالت عمرانى در سطح شهر ، حذف فاصله ى عمرانى و مبلمان شهرى بوکان و شهرهاى مجاور و آسفالت راه هاى روستایى و نیز تأمین آب شرب بهداشتى و گازرسانى به حاشیه ى شهر و روستاها و نیز اجراى طرح هادى در روستاهاى محروم بوکان است تا بدین وسیله از حجم حاشیه نشینى در شهر بوکان کاسته شود و دغدغه ى حقیر خدمات رسانى به مناطقى است که از بى امکاناتى رنج مى برند.

آنچه دغدغه ى بنده است اتمام سد خراسانه و شبکه آبیارى آن است و اولویت ذهنى بنده اتمام پروژه ى آبیارى دشت سراب و دشت رحیم خان است.

 آنچه شایسته ى صرف زمان و انرژى براى این حقیر است به نتیجه رساندن مجتمع پتروشیمى ۶٠/٠٠٠ تُنى و جذب سرمایه گذار براى آن است که مجوز و دستور آن از وزیر نفت اخذ شده و اجراى آن مستلزم ۵٠٠ میلیارد تومان سرمایه گذارى است تا از این طریق بتوان با ایجاد اشتغال براى جوانان تحصیلکرده، از بیکارى مزمنى که آنها را دچار افسردگى نموده است، کاسته شود.

 دغدغه ام ادامه ى سدّ سیمینه ایست که طى این سالها براى تحقق آن بسیار تلاش کردم و تا رسیدن به این مرحله از هیچ تلاشى فروگذار نکردم هر چند محدودیتهاى ناشى از احیاى دریاچه ى ارومیه مشکلات خاصى را در این حوزه ایجاد کرده است و مردم خود نسبت به تلاشها و پیگیرى هاى مجدانه ى حقیر بى اطلاع نیستند که بخاطر آن تا مرز استعفا نیز پیش رفتم.

نگرانى حقیر شرایط اسفبار وضعیت و کیفیت فرهنگى و آموزشى و نیز توسعه ى فضاى آموزشى در آموزش و پرورش و نیز ارتقاء و توسعه ى مراکز آموزش عالى بوکان و اتمام سالن ورزشى جهان قهرمان سیامند رحمان دانشگاه پیام نور است. دغدغه بنده اتمام مدارس شبانه روزى یکشوه و شهریکند و پنج مدرسه ى دیگرى است که از اعتبارات ماده ١٨٠ آنها را شروع کرده ایم.

دغدغه ى قلبى حقیر ایجاد، حفظ و صیانت از یک تیم مدیریتى است که کارآمد، ارزشى، متخصص، متعهد و با اخلاق باشند و مردم را ولى نعمت و ارباب خود بدانند نه رعیت خود. آرى دغدغه ام اینست که کشاورزان ما مورد حمایت قاطع و کامل قرار گیرند و فعالان عرصه ى تولید، براى توسعه و گسترش فعالیت خود مورد حمایت عملى و جدى قرار گیرند و مشغله ى ذهنى بنده معلمانى هستند که از فشار معیشتى خانواده ى خود، براى آموزش فرزندان و آینده سازان کشورمان تمرکز خود را از دست داده اند.

هدف بنده انعکاس تصویرى درست و متعالى از شأن و شخصیت والاى مردم این دیار است و دغدغه ام ایجاد صفا و صمیمیت، صداقت و درستکارى و نیز همدلى و همزبانى مردم و مسئولین شهرمان است و دغدغه ام پیشرفت کشور و آبادانى میهن و نیز توفیق در خدمت به مردم و نظام و توفیق در اداى وظیفه و بندگى خداوند متعال است.

لذا با این همه دغدغه و مشغله، به بنده حق بدهید که وقت خالى براى پاسخ دادن به موضوعات موهوم را نداشته باشم. پرخاشگران سیاسى بدانند که استراتژى ما در مقابل آنها سکوت و خاموشى معنادار است و رفتار خود را به گونه اى تنظیم کرده ایم که نه کودکان، فرصت پیدا کنند که نقش پدرى را بازى کنند و نه افراد کوچک با مجادلات جهت دار، بتوانند براى خود نام و نان و رسمى بدست آورند و مطمئن باشند که با باد مقابله با ما، قایق بادى اوراقى شان یک میلیمتر به پیش نخواهد رفت.

 

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها