تاریخ : سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹ 9 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 24 November , 2020
1

واکاوی نامه ای به اصطلاح سرگشاده به نماینده گناباد

 • کد خبر : 10617
 • 03 آوریل 2015 - 12:43
واکاوی نامه ای به اصطلاح سرگشاده به نماینده گناباد

پس از انتشار مطلبی تحت عنوان “نامه سرگشاده جمعی از شهروندان گنابادی به نماینده شهرستان” در یکی از سایت های خبری گناباد،پایگاه خبری تحلیلی گنابادشورا این مطلب را مورد واکاوی قرار داده است که در این مجال بازنشر می گردد.

به گزارش گنابادتایمز سایت خبری تحلیلی گنابادشورا نوشت : هفته گذشته مطلبی باعنوان “نامه سرگشاده جمعی از شهروندان گناباد به نماینده شهرستان” بر روی خروجی سایت گناپا قرار گرفت که محتوای نامه بیشتر بوی سیاسی به خود گرفته بود تا اینکه ارائه راهکاری باشد از طرف ده و یا پانزده نفری که پای این نامه را امضا کرده بودند.

سایت گناپا که از ابتدای انتخاب محمد رجایی در سمت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی بیشتر به دنبال تخریب این نماینده مردمی بود و با انتشار عکس هایی که برخلاف حقیقت یک امر بود و یا زدن تیتر هایی که از ظاهر تا باطن امر تفاوت آشکار داشت، به گونه ای سعی در القای ناکارآمدی نماینده در موضوعات شهرستان را داشت.این سایت در خلاصه خبر خود آورده است:”جمعی از شهروندان گنابادی طی نامه ای به دکتر رجایی نمایند شهرستان خواستار تلاش بیشتر وی در جهت پیشرفت شهرستان شدند”

حال وقتی که از سوی امضاکنندگان این به اصطلاح نامه از نماینده شهرستان درخواست تلاش بیشتر وی شده ، قاعدتاً بدین معناست که تلاش وی در این سه سال کم بوده، و حال آیا سنجشی و یا ترازویی برای اینکه دوستان تشخیص داده اند که این تلاش کم بوده، آیا داشته اند؟آیا به راستی لحن نگارش این خبر بیشتر برای آبادانی شهرستان بوده و یا القای شکست نماینده ای که از ابتدا با وی با مصادیقی که عنوان شد مشکل داشته اند بوده است؟

محمدرجایی در این سه سال زیر بار تخریب های سازمان دهی شده ای قرار گرفت که با مدیریت به اصطلاح رقبای انتخاباتی خود اداره می شد.هر چند که رای بلامنازع رجایی در انتخابات بدان صورت رقیبی نمی توان بر آن اطلاق کرد، اما با هر نیت و منظوری که بود، رجائی به دلیل اینکه مانند دکتر مهدیزاده باند و گروهی در کنارش نبودند، و اتکایش به رای مردمی بود که به دست آورده بود، خیلی انگ زدن ها و تخریب ها برای تخریب گران آسان تر بنظر می رسید.در این سه سال از سعه صدری که رجایی در برابر نه منتقدان بلکه تخریب گران به کار بست، بسیاری سوء استفاده کردند تا به اینجا که به خود اجازه دادند بدون آن که دلیل و توجیه عقلانی از عملکرد رجایی داشته باشند، بدو نامه زدند که بیشتر کار کن.نامه ای که شاید در طول این سه دهه برای هیچ مسئول عالی رتبه و کم رتبه ای در نظام جمهوری اسلامی سابقه نداشته باشد که به یک باره در مدت کمتر از یک سال مانده به انتخابات مجلس، از او چنین درخواستی داشته و آن را سریعاً از سوی رسانه تخریب گر منتشر کنند.

به راستی وقتی که نامه سرگشاده ای آن هم به نماینده مردم در مجلس پخش می شود و نوشته می شود، افراد شناسنامه داری به لحاظ ابعاد حقوقی، پای آن را امضا می کنند، به طور مثال نماینده صنعتگران گناباد، و یا نماینده بازاریان و یا حداقل جمعی از بازاریان و یا ورزشکاران و یا تخریب چیان!!، اما در این نامه سرگشاده، افرادی پای نامه را امضا کردند که هیچ معلوم نیست از چه تریبونی در حال ارسال پیام خود به نماینده هستند.برای همین است که آیا واقعا امضای ۱۵ نفر عزیز و مهربان و دلسوخته گنابادی می شود نامه جمعی از شهروندان گنابادی به نماینده…؟؟؟آیا این به راستی عوام فریبی و جو سازی به نظر نمی رسد که ۱۵ نفر حقیقی پای یک نامه را امضا کرده اند و این ۱۵ نفر به نسبت جمعیت شهرستان بشود “جمعی از مردم گناباد”

اگر بنا باشد از این پس هر گروه ۱۵ نفری جمع شوند و پای یک نامه را امضا کنند و در رسانه ها تیتر کنند جمعی از مردم گناباد که واویلاست، گیریم آمدند و فردا نامه سرگشاده ای زدند که داشتن چادر برای زنان در گناباد لازم نیست و بهتر است برداشته شود و زیرش هم بزنند جمعی از مردم گناباد، این که آبروی دیرینه گناباد پس رفته است.

حال اگر حداقل امضاکنندگان این نامه افرادی حقوقی نیز به نظر می رسیدند که نمایندگان اصناف و اقشاری بودند، باز می توانست منطقی بنظر آید.یعنی کاملا منطقی و عاقلانه و عادلانه بود ولی …

موضوع بعدی که از نظر بنده حقیر بنظر می رسد که شائبه نیت های پنهانی و سیاسی را در خصوص این نامه بیشتر می کند این است که چطور می شود همه امضاکنندگان این نامه با یک خودکار سیاه پای این نامه را امضا کرده اند.مدیر مسئول سایت گناپا گفته بود که بنده از انتشار آن در سایت گناپا مطلع نبوده ام، ولی خود از امضاکنندگان این نامه بوده است.آیا به راستی می شود که نامه سرگشاده ای زده شود و در رسانه ها برای انتشار ان اقدام نگردد؟پس خاصیت سرگشاده بودن در چیست؟آن هم در یک برگ A4؟ حال به گفته خود این عزیز، این نامه برای رسانه های دیگر هم فرستاده شده است.یعنی بنظر می رسد مدیریت اصلی این نامه توسط همکاران عزیز در مجموعه سایت وزین گناپا بوده است.چون نیمی از امضاها نیز از کادر خود مدیران و نزدیکان این مجموعه بوده.

نکته بعدی آن که وقتی نامه سرگشاده ای به حجم کم امضا کنندگان در یک رسانه ای و یا در اجتماع امضا و پخش می شود، امضاکنندگان متکی به نام و نام خانوادگی خود می شوند، چون که حجم امضاها کم بوده، و افراد بهتر باید مشخص شوند که چه کسانی هستند، اما خوب است خوانندگان محترم به دقت به امضاهایی که این به اصطلاح ۱۵ نفر امضا کرده اند دقت فرمایند، بسیاری از آن ها حتی نام و نام خانوادگی خود را درج نکرده اند، و دیگر از این ۱۵ نفر هم بسیاری امضای خود را از روی بی میلی و یا رد گم کنی، زیر این نامه درج کرده اند و نیاز به اثبات این حرف هم نیست، تنها لازم است خوانندگان عزیز به امضای این دلسوزان بنگرند.

name%20razaii

نکته ای جهت شفاف سازی باید بیان شود و آن این است که انتقاد از نماینده و یا شاید درخواست از وی برای پیگیری موضوعات خاص شهرستان، شرعاً یا قانوناً و عقلا چیز بدی نباشد، اما وقتی بد است، مضر است که با قصد تخریب و عوام فریبی ملت صورت گیرد.

کمتر از یک سال دیگر به انتخابات مجلس مانده، با این نامه زمزمه های برخی دوباره برای گرفتن این صندلی سبز رنگ آغاز گشته، همین عزیزانی که در نامه نوشته اند “ما زیاران چشم یاری داشتیم” به طوری زیر آواز زده اند که انّ هو همه در ستاد رجایی فعال بوده اند و ماه ها برایش تلاش کردند.در حالی که به جرات می توانم بگویم که اگر شخصیت حقیقی دوستان نمایان شود نه تنها کسانی خواهند بود که به رجایی رای نداده اند بلکه به طور قطع اکثریت ان ها جزء کسانی بوده اند که در ستاد های انتخاباتی دیگر کاندیداها فعال بوده اند.اگر یک دهم از امضاکنندگان این نامه کسانی بودند که به رجایی رای داده باشند، گردن این نویسنده از مو باریک تر، بزنند، اما پس چطور می شود که دقیقا همان کسانی که از ابتدا مخالف جناب رجایی بوده اند، این روزها چنین خواسته های … دارند؟

فاین تذهبون

سعید مقدم

لینک کوتاه : http://gonabadtimes.ir/?p=10617

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 14در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۴
 1. با سلام بنظر من اگه عده ای از گناباد دست به مطالبه گری زده اند فی نفسه کار بدی نیست و نیت قصد و نیت سیاسی به آن داد و افراد را هر چند تعدادشان اندک باشد به بازی سیاسی متهم کرد . مشکل اساسی ما در گناباد فراتر از این حرفهاست من معتقدم آقای رجایی عملکردش را در بوته سنجش مردم نگذاشته است و چه بسا کارهایی کرده باشند که قابل تقدیر باشد اما عدم اطلاع رسانی این موارد خود سبب این نگاهها شده است . باید همه به سمت همدلی برویم . آقای رجایی اگر احساس کرده اند وظیفه نمایندگی صرفا نظارت و قانونگذاری اتفاقا درست احساس و عمل کرده اند اما نکته کلیدی این است این نگاه مربوط به نمایندگان کلان شهرهاست نه شهری مثل گناباد و ایشان باید قدرت لابی خود را بالا می برد و با استفاده از این مهم برای گناباد گام های اساسی برمی داشت . من نمی خواهم قضاوت کنم ولی وقتی شهر از یک سند جامع توسعه ای رنج می برد و همه دم از توسعه می زنیم واقعا می خواهیم به کجا برسیم ؟ این همه سال هی گفتند سند توسعه اما دریغ از یک بازخورد کوچک و دریغ از اینکه این اسناد قبل الان کجاست ؟
  رفقا بیایید بجای متهم کردن هم دست به دست هم بدهیم و بر اساس تخصص خود و با تجمیع افکار فکری برای توسعه گناباد بکنیم و الا اینکه هر تلاشی و هر کاری سیاسی کاری تلقی شود و اینکه من آیا به آقای رجایی رای داده ام یا نه به جایی نخواهیم رسید. بپذیرید چه من و امثال من به آقای دکتر رجایی رای داده باشم و یا نداده باشم او الان نماینده گناباد است چه مورد رضایت و علاقه من باشد و چه نباشد ولی این به این معنی نیست که من مطالبه گری نکنم چون رای نداده ام .انتقاد نکنم چون در ستاد آقای رجایی نیستم . این ادبیات را باید کنار گذاشت.
  من در پایان از همه دوستان مطالبه گر با هر نیتی و آقای سعید مقدم عزیر که پاسخ داده اند تشکر می کنم و بعنوان یک شهروند گنابادی که ۱۰ سال دور از شهر و دیارم بوده ام عاجزانه می خواهم به سمت همدلی حرکت کنیم .
  یا علی . محسن مروی

 2. ای آقا شما هم سنگ این حاج اقا رو زیاد به سینه نزن.
  اون اداره ای که تو اون بر بیابون بهت واگذار کردن فعلا طالب نداره که خواسته باشن ازت بگیرن.

 3. اگه راست میگی منتشرش کن این نظر رو

 4. با یک نامه اینقدر خودتان را خیس کرده اید؟یعنی اینقدر از مردم میترسید؟

 5. هان چی شد؟ترسیدی نظرمو منتشر کنی؟اون قسمت مطالبات مردمی رو پس از سایتت بردار عمو ابروی هر چی مدعی مردمداری هست رو بردی با این سانسور نظرات و مطالبات مردم

 6. مقصر اصلی خود ما مردم گناباد هستیم (بله عزیزم همین من وتو) تا وقتی که فقط و فقط به فکر جیب واندوختن مال برای خودمان باشیم همین آش و همین کاسه خواهد بود تا کنون چند تشکل مردمی جهت مشارکت و دخالت دادن نظرات مردم در امورات شهرمان تشکیل داده ایم تاکنون چند باردورهم جمع شدیم و یک دل و یک صدا برای شهرمان تصمیم گرفتیم تا زمانیکه ما مردم گناباد متفرق باشیم از اینجور مسئولین خواهند آمد و برای ما تصمیم گرفته و بر ما حکومت خواهند کرد وبه تعبیری بهتر ما را نردبان قرارداده تا به پست های بهتر و بالاتر برسند چه بسا که تا کنون اینجور بوده است تا دیر نشده بجنبیم آی بزرگان آی نخبگان آی معتمدین . تا چند سال دیگه دهستانی خواهیم شد که حتی به بیرجند هم اگر التماس کنیم ما را نخواهند پذیرفت از تفرقه وتعصبات بی جا دست برداریم ( پایین و بالا قصبه و جویمند و….) اگرچند تشکل مردم نهاد داشته باشیم و هر هفته دور هم جمع شده مسایل شهر را مرور کنیم وفقط و فقط به شهرمان فکر کنیم و دنبال منافع خود نباشیم و از غرور و پزمدرک و مال و منال و تعصب محل خود دست برداریم باور کنید هیچ مسئولی جرعت نخواهد کرد در این شهر کار نکند و مسایل ومشکلات شهر نیز با درایت وعقل جمعی حل و فصل شده و ضمنا نماینده لایق و خوبی را می توانیم راهی ی مجلس کنیم که بهتر بتواند برای گناباد خدمت کند. به امید آن روز

 7. نصف جمعیت گناباد را زنان تشکیل می دهند ومعمولا خواسته خودرا از طریق زنان بهتر منتغل می کنند کدام زن ودختر گنابادی حتی یکبار خانواده اقای رجایی را درطول مدت تبلیغات وبعداز ان درگناباد دیده اند،تابتوانند خواسته خود را طرح نمایند .اصلا گناباد را دیده اند

 8. سلام
  شما هم جو گیر شدید. آقای عربشاهی محکم باش واز حق دفاع کن.نماینده در همین دوسه سال کارهای بزرگی انجام داده است ولی متاسفانه اطلاع رسانی نشده است. که به چند تا از مهمترینش اشاره می شود.
  ۱-گرفتن ردیف بودجه برای مرکز آموزش عالی و ارتقاءآن به مجتمع
  ۲-گرفتن ردیف بودجه برای آبخیز داری سیاهکوه
  ۳- گرفتن ردیف بودجه برای راه آهن و تثبیت مسیر گناباد
  ۴- آوردن مرکز تعمیرات دیزل شرق کشور به گناباد
  ۵- رسمیت دادن به فرودگاه گناباد و گرفتن میلیاردها تومان بودجه برای آن
  ۶- پیگیری ثبت جهانی قنات قصبه
  ۷- پیگیری منطقه وی‍ژه اقتصادی گناباد وتصویب آن در در کمیسیون اقتصادی
  ۸-پیگیری جاده خواف – گناباد ( تبدیل آن به جاده ترانزیت)
  ۹-پیگیری جاده بجستان -گناباد ( اخیرا پیشرفتهای خوبی انجام شده است که در سال جاری نتیجه آن روشن خواهد شد)
  ۱۰- پیگیری روشنائی پلیس راه به بیدخت( وزیر محترم به معاونشان دستور اقدام داده اند)
  ۱۱- پیگیری تکمیل قطعه سوم گناباد مهنه و دستور وزیر در جلسه قبل از عید با نماینده
  ۱۲- پیگبری احداث کارخانه کاشی وسرامیک
  ۱۳- پیگبری و کمک به احداث کارخانه نو شابه آلوورا
  ۱۴-پیگبری احداث کارخانه های پودر تخم مرغک آب و رب انار و کشتارگاه چند منظوره ( که متاسفانه به دلیل انصراف سرمایه گذاران فعلا پیگیری نمی شود. و دهها پرو‍ژه کوچک

 9. سلام
  نماینده در همین دوسه سال کارهای بزرگی انجام داده است ولی متاسفانه اطلاع رسانی نشده است. که به چند تا از مهمترینش اشاره می شود.
  ۱-گرفتن ردیف بودجه برای مرکز آموزش عالی و ارتقاءآن به مجتمع
  ۲-گرفتن ردیف بودجه برای آبخیز داری سیاهکوه
  ۳- گرفتن ردیف بودجه برای راه آهن و تثبیت مسیر گناباد
  ۴- آوردن مرکز تعمیرات دیزل شرق کشور به گناباد
  ۵- رسمیت دادن به فرودگاه گناباد و گرفتن میلیاردها تومان بودجه برای آن
  ۶- پیگیری ثبت جهانی قنات قصبه
  ۷- پیگیری منطقه وی‍ژه اقتصادی گناباد وتصویب آن در در کمیسیون اقتصادی
  ۸-پیگیری جاده خواف – گناباد ( تبدیل آن به جاده ترانزیت)
  ۹-پیگیری جاده بجستان -گناباد ( اخیرا پیشرفتهای خوبی انجام شده است که در سال جاری نتیجه آن روشن خواهد شد)
  ۱۰- پیگیری روشنائی پلیس راه به بیدخت( وزیر محترم به معاونشان دستور اقدام داده اند)
  ۱۱- پیگیری تکمیل قطعه سوم گناباد مهنه و دستور وزیر در جلسه قبل از عید با نماینده
  ۱۲- پیگبری احداث کارخانه کاشی وسرامیک
  ۱۳- پیگبری و کمک به احداث کارخانه نو شابه آلوورا
  ۱۴-پیگبری احداث کارخانه های پودر تخم مرغک آب و رب انار و کشتارگاه چند منظوره ( که متاسفانه به دلیل انصراف سرمایه گذاران فعلا پیگیری نمی شود. و دهها پرو‍ژه کوچک

 10. آقای رجائی خودشان هرماهه گناباد می آیند و هم با آقایان هم با خانمها جلسه می گذارند

 11. آقای رجایی باید عملکرد خود در این سه سال را برای مردم شرح دهد، واقعا تا بحال چه گام مهمی در اعتلا و آبادانی شهر برداشته اند که عده ای چنین سنگ وی را به سینه می زنند، مردم امسال به قضاوت خواهند نشست.

 12. سلام
  عمو جان این ۱۴ مورد را مثل اینکه نخوانده ای آیا فرودگاه مهم نیست راه آ هن مهم نیست؟ با نمایندگان دیگر مقایسه کنی. و منصفانه قضاوت کنید آقای رجاِئی می گوید من کیسه ای برای نما یندگی ندوخته ام در زمان تبلیغات انتخاباتی به اعضائ ستاد می گفت ما باید یک الگوی صحیح از انتخابات ارائه بدیمکسی را تخریب نکنیم .وعده دروغ ندیم و… وقتی گفته می شد اینطوری رای نمی آوریدمی گفت حتی اگر رای هم نیاوریم این الگو سازی ارزش این هزینه را دارد . ومردم فهیم گناباد وقتی صداقت دیدند با رای بالا ایشان را انتخاب کردند.

  • این ۱۴ مورد که نوشتین همه ش که پیگیریه.
   ایشان ریز عملکرد خود را باید برای مردم فهیم شهرستان شرح دهد، کلی گویی کار شاقی نیست.

 13. آقای رجبی ادب چیز خوبی است. در آن نامه که چیز ترسناکی نبوده شاید به نظر شما آنقدر ترستاک است که …..

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید سردبیرگنابادتایمز منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.