شماره مطلب : 12628
زمان انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۴
kstp

مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان افتتاح شد

مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان صبح امروز ۳۱ تیر ماه طی مراسمی در محل تکنوپارک شهر آلماتی افتتاح شد.

به گزارش گنابادتایمز، این مراسم با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت جمهوری اسلامی ایران و معاون وزارت صنایع و فناوریهای نوین جمهوری قزاقستان برگزار شد.

این مرکز با هدف مبادله فناوریهای نوین ایران و قزاقستان توسط پارک علم و فناوری خراسان راه اندازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزات علوم در این مراسم گفت: با تحقق اقداماتی نظیر افتتاح مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان در آلماتی می توان در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان جمهوری اسلامی در سطح منطقه ای و بین المللی گامهای موثری برداشت.

دکتر وحید احمدی افزود: توسعه ارتباطات می تواند باعث شناخت بازارهای خارجی برای شرکتهای فناور ایران باشد و نیز تجربه بسیار مفیدی به منظور عرضه فناوری در دیگر کشورها خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت تمرکز بر صادرات افزود: از ابزار مهم صادرات حضور در مجامع بین المللی است زیرا این مهم عامل ارتقا استانداردها و شاخصها در حوزه فناوری می باشد.

‘مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان’ پیرو سیاستهای توسعه صادرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه صادرات کالا و خدمات دانش بنیان و پیرو امضا توافقنامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و پارک فناوریهای نوین آلتائو در محل پارک فناوریهای نوین آلماتی فعال شده است.

۲۲۰ موسسه فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت می کنند. در ایران ۳۰ پارک علم و فناوری وجود دارد که پارک علم و فناوری خراسان یکی از بزرگترین آنها در منطقه شرق کشور است. فعالیتهای این پارک در عرصه های مختلف خدمات مهندسی، تجهیزات پزشکی، خدمات کشاورزی، انرژی، نفت، گاز و آب جریان دارد. پروژه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) استان نیز توسط پارک علم و فناوری خراسان در حال انجام است.

پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقا فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و موسساتی که بر پایه علم و دانش در محیط پارک این فعالی هستند آغاز کرده است.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

  1. ج ن گفت:

    مهندس مبارکه. با وزیر ها همنشین شدی.
    به امید روزهای بهتر و سرافرازی جنابعالی

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها