شماره مطلب : 22047
زمان انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

مرغ سبز در یزد تولید می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید مرغ سبز در استان یزد آغاز شده است.

به گزارش گناباد تایمز وبه نقل از سیدجمال سجادی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داش7ت: یکی از مشکلاتی که در زمینه تنظیم بازار مرغ وجود دارد، عدم امکان صادرات مرغ یزد به رغم تولید مازاد بر نیاز استان است.

وی عنوان کرد: از آنجا که مرغ‌های تولیدی یزد بالای ۱٫۵ گرم وزن دارند، نتوانسته‌اند در سایر بازارها ورود پیدا کنند به این دلیل بهره‌وری در تولید چندان چشمگیر نبوده است.

سجادی‌پور بیان کرد: برای تغییر این رویکرد، تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک یا مرغ سبز در یزد آغاز شده و امیدواریم با این اقدام بتوانیم گامی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی برداریم.

رئیس جهاد کشاورزی استان یزد میزان تولید مرغ در این استان را ۵۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: مصرف سرانه مرغ در استان یزد ۲۵ کیلوگرم به ازای هر نفر است، بنابراین ۵۰ درصد از تولیدات مرغ استان مازاد بر نیاز استان است و می‌تواند ظرفیت خوبی برای استان باشد.

سجادی‌پور با اشاره به دیگر اقداماتی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توسط جهاد کشاورزی انجام می‌شود، بیان کرد: بهینه‌سازی سوخت در دامداری‌ها و گلخانه‌ها نیز از دیگر اقداماتی است که در صورت کنترل و هوشمندسازی می‌تواند در کاهش هزینه‌ها اثرگذار باشد.

وی همچنین اصلاح نژاد دام سبک و سنگین را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا اعلام و خاطرنشان کرد: تولید گونه‌های سازگار با اقلیم منطقه، زودبازده و دارای قدرت زادآوری بالا می‌تواند در افزایش تولیدات استان و خودکفایی در زمینه تامین گوشت قرمز اثرگذار باشد.

سجادی‌پور ادامه داد: در حال حاضر میزان تولیدات گوشت قرمز در استان یزد ۱۳ هزار تن است، در حالی که مصرف سرانه آن ۲۴ کیلوگرم است و حدود ۴۰ درصد در زمینه تامین گوشت قرمز استان به سایر استان‌ها و خارج از کشور وابستگی وجود دارد.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات را نیز اجرای عملیات آبیاری تحت فشار اعلام کرد و بیان داشت: به این منظور به کشاورزان تا ۷ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و معادل همین میزان نیز تسهیلات با نرخ سود پایین اعطا می‌شود.

این مسئول، استفاده بهینه از آب، خاک و نهاده‌های کشاورزی و دامداری را گامی در مسیر افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی دانست و اظهار امیدواری کرد: با این اقدامات بتوانیم گامی در مسیر تحقق شعار امسال و شکوفایی اقتصادی استان یزد برداریم.

 

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها