شماره مطلب : 9841
زمان انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۳
محمد صفایی در مراسم تکریم
14 نکته ی جالب در مراسم تودیع !

حاشیه نگاری مراسم تکریم محمدصفایی + تصاویر

مراسم تکریم فرماندار با حضور گسترده مردم و مسئولین حاوی حواشی جالبی بود. از مشکل همیشگی صوت گرفته تا .. .

به گزارش گنابادتایمز مراسم برگزاری تکریم فرماندار گناباد و معرفی سرپرست فرمانداری با حواشی خاص خود همراه بود که در این مجال به بیان برخی از آن ها می پردازیم.

۱) با توجه به اعلام رسمی شروع مراسم راس ساعت ۸:۳۰ و حضور مسئولین شهرستان و مردم ، محمد صفایی به همراه معاون سیاسی اجتماعی استاندار و تعدادی از مدیران استانی ساعت۸:۵۱ وارد سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد شدند که البته گویا علت تاخیر انتظار جهت ورود مهمانان بوده است.

محمد صفایی در کنار سید محسن صادقی معاون سیاسی اجتماعی استان خراسان رضوی

محمد صفایی در کنار سید محسن صادقی معاون سیاسی اجتماعی استان خراسان رضوی

۲) ساعت حدود ۹ صبح است و تقریبا سالن مملو از جمعیت است و برخی سرو پا ایستاده اند و صندلی دستی راهروها را پر می کند . گویا اقشار مختلف مردم از بازاریان و کسبه گرفته تا دانشگاهیان و صنعت گران و … به صورت کتبی و با امضای محمد صفایی به جلسه دعوت شده اند.

حضور اقشار مختلف مردم در مراسم تکریم محمد صفایی

حضور اقشار مختلف مردم در مراسم تکریم محمد صفایی

۳) ساعت ۹:۰۵  و مشکل تقریبا طبیعی! عدم پخش مناسب صوت  باعث شد که سرود جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده توسط حاضرین در جلسه اجرا شود. ظریفی می گفت یکی از پیچیده ترین مسائل کشور ما مشکل صوت جلسات است !!! البته علی سده ای مجری جلسه ،پس از عذر خواهی جهت عدم پخش مناسب صوت از اجرای خوب سرود جمهوری اسلامی توسط حاضرین تشکر کرد. 

سیدعلی سده ای مجری جلسه در حال طبیعی کردن مشکل صوت جلسه !

سیدعلی سده ای مجری جلسه در حال  ارائه توضیحات پیرامون مشکل صوت جلسه !

۴) ساعت ۹:۱۰ حسن صادقی امام جمعه شهرگناباد از تعبیر”خدمتگزار بزرگ و مخلص” برای توصیف محمدصفایی استفاده کرد و با اشاره به نظم وی در برگزاری جلسات گفت : “تنها جلسه ای که در طول این سال ها با تاخیر شروع شد همین جلسه تکریم می باشد”

امام جمعه گناباد در حال توصیف محمد صفایی

امام جمعه گناباد در حال توصیف محمد صفایی

۵) محمد رجائی نماینده گناباد در سخنان ۱۰ دقیقه ای خود ضمن تشکر از پیگیری های محمد صفایی در خصوص پیشبرد پروژه های مهم شهرستان به نکته ای مهم اشاره کرد. وی با بیان اینکه بنده از زمانی که به عنوان نماینده انتخاب شدم با تعامل با فرماندار ، مسائل شهرستان را به صورت جدی پیگیری نمودم. گفت : “سالم سازی محیط ادارات و حاکمیت قانون و ضابطه بر روابط از بحث های جدی بود که پیگیری نمودم و تلاش شده است که تمامی گزینش هایی که در زمان نمایندگی بنده صورت می گیرد براساس اعلام عمومی باشد و افراد بر اساس سفارش و نامه به کار گرفته نشوند و عدالت رعایت شود.” (۱)

 

محمد رجائی در حال سخنرانی در جلسه تکریم

محمد رجائی در حال سخنرانی در جلسه تکریم

۶) ساعت ۹:۳۵ محمد صفایی سخنان خود را آغاز نمود.وی از ضمن تشکر از همراهی امام جمعه و نماینده شهرستان در پیگیری امورات از حسن صادقی امام جمعه گناباد به عنوان “سنگ صبور مسئولین و مردم ” یاد کرد. وی با اشاره به بحث تغییرات مدیران عنوان کرد بنده هیچ مدیری را براساس گرایش سیاسی حذف نکردم. وی از دو مولفه ی ثبات در مدیریت و پویایی در برنامه ریزی به عنوان دو اصل اساسی یاد کرد و گفت بنده در تغییرات به نحوی با اغنای مسئولین استانی عمل می کردیم که تغییرات در سطح مدیران شهرستان مصداق گزاره “صد حیف که آن رفت و صد شکر که این آمد ” می شد.

وی تغییر علیرضا مسلم و انتصاب رضا احمدی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد و تغییر انجام گرفته در مدیریت آموزش و پرورش را از مصادیق گزاره ذکر شده دانست.

محمد صفایی در حال سخنرانی در مراسم تکریم

محمد صفایی در حال سخنرانی در مراسم تکریم

۷) کلیپی از اقدامات انجام گرفته در طول ۱۰۶ ماه خدمت محمدصفایی جهت پخش توسط انجمن سینمای جوان گناباد آماده شده بود که باز هم در ابتدا با مشکل پخش صوت مواجه گردید. این کلیپ حاوی سه گام اساسی وی در خصوص توسعه شهرستان می باشد که در صورت دریافت آن منتشر خواهد گردید. اما نکته تاسف بار دست زدن عده ای پس از پایان کلیپ بود که با توجه به مصادف شدن روز تکریم با ۷ محرم اقدام نابخردانه ای قلمداد می شود.

حضار در حال مشاهده کلیپ عملکرد

حضار در حال مشاهده کلیپ عملکرد

۸) کاظم گلباف رئیس دانشگاه پیام نور به نمایندگی از دانشگاهیان و حجه الاسلام قاسمپور از روحانیون ساکن کاخک با حضور در پشت تریبون زبان به تشکر و تمجید از فرماندار سابق گشودند. البته سروده قرائت شده بیشتر از اینکه در مقام تشکر باشد حاوی مطالبی تملق آمیز بود!

قرائت سروده ای غلوآمیز در خصوص محمد صفائی

قرائت سروده ای تملق آمیز حجه الاسلام قاسمپور در خصوص محمد صفائی

۹)سید محسن صادقی معاون سیاسی اجتماعی استان خراسان رضوی در مراسم تکریم ضمن اشاره به نرخ پایین بیکاری گناباد بر اساس آمار گفت: ضریب بهره وری در گناباد پایین است و افزایش بهره وری نیازمند مدیریت تحول و مدیریت فرصت است.وی همچنین ضمن اشاره به قدمت و سبقه مذهبی گناباد افزود : رتبه گناباد در جرائم و آسیبهای اجتماعی قابل قبول نیست و ما امیدواریم در مدیریت جدید،جایگاه شهرستان گناباد از رتبه ی ۸ در میان ۲۸ شهرستان  استان به رتبه ی بالای ۲۰ برسد.

وی همچنین به لزوم بیتوته کردن مدیران شهرستانی در محل خدمت خود اشاره کرد و گفت: ” مدیران باید مدیریت بکنند نه اینکه مدیریت بشوند و خودشان فقط ندوند و مدیر باید با هنری که دارد از دیگران استفاده کند و مدیری که بدود و بقیه از او عقب بمانند مدیریتش موثر نیست.”

سید محسن صادقی در حال سخنرانی

سید محسن صادقی در حال سخنرانی

۱۰) امام جمعه گناباد با قرار گرفتن در پشت تریبون از اهدای دو سفر عمره از طرف نهاد مقام معظم رهبری به محمد صفایی و همسرش خبر داد.

حسن صادقی نسب در حال اعلام هدیه سفر عمره

حسن صادقی نسب در حال اعلام هدیه سفر عمره

۱۱) محمد صفایی در هنگام دریافت لوح تقدیر دست حسن صادقی امام جمعه گناباد را بوسید.

محمد صفایی در حال بوسیدن دست امام جمعه گناباد

محمد صفایی در حال بوسیدن دست امام جمعه گناباد

۱۲) بازار دیده بوسی ها پس از پایان مراسم بسیار گرم بود به نحوی که مسئولین ادارات و مردم برای دیده بوسی با محمد صفایی صف کشیده بودند. همچنین تعداد هدایایی که برای مراسم تکریم به سالن آورده شده بود به قدری زیاد بود که فقط چند دستگاه اداری هدایا را توانستند روی سن اهدا کنند و سپس مجری به دلیل کمبود وقت فقط لیست ادارات و نهادها و اشخاصی که هدایا را آورده بودند قرائت کرد.

صف مردمی جهت دیده بوسی با محمد صفایی

صف مردمی جهت دیده بوسی با محمد صفایی

۱۳) با وجود اینکه ۲۸ ماه اول شروع به کار محمد صفایی در دوره نمایندگی سیدمحمود مدنی قرار داشت و برخی از پروژه های شهرستان نیز در زمان وی آغاز شده است اما وی هیچ نامی از سید محمود مدنی نبرد!

محمد صفایی در کنار سید محمود مدنی - دی ماه ۱۳۸۴

محمد صفایی در کنار سید محمود مدنی – دی ماه ۱۳۸۴

۱۴) و نکته ی پایانی اینکه پس از پایان جلسه تکریم باران نسبتا شدیدی شروع به باریدن کرد.

باران

و اما باران . . .

پی نوشت :

(۱) هر چند دکتر رجائی به این نکته اشاره نکرد اما شایان ذکر است که قبل از دوران نمایندگی وی، عده ای با توجه به امتیازات ویژه و با عنایت خاص مسئولین مربوطه به صورت موردی و بدون داشتن صلاحیت های لازم از طریق سفارش و نامه در برخی از دانشگاه ها استخدام می شدند که خوشبختانه با حضور محمد رجائی جلوی این گونه تخلفات (استخدام منسوبین مسئولین بدون صلاحیت های لازم) گرفته شده است.

دیدگاه ها

 1. ali گفت:

  باران نسبتا شدیدی “”وزیدن”” گرفت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ما تا جایی یادمون میاد باد می وزه نه بارون استاد

 2. سهراب گفت:

  وقتی همه منسوبین استخدام شده اند، نوشداروربعد از مرگ سهراب

 3. ناشناس گفت:

  بوسِه بردست چون خودی زدن
  کمترازنو… نباشددوست

 4. رسول گفت:

  اینان دنبال آمدن فرمانداری ضعیف هستند.

  • محسن عرفانیان امیدوار گفت:

   واقعا هم دنبال فرماندار ضعیف هستند تا بتوانند از او سواری بگیرند.
   در مورد کلیپ هم قبول کنید دست زدن مردم غیر اختیاری بود.

 5. حسینی گفت:

  استخدام هایی همه در زمان محمد صفایی و مهدی زاده اتفاق افتاد که همه آنها از بستگان همین آقایون بودن خدا یا بیکاران زیاد داخل خانه ها را که نان خوردنشان را ندارند ورنج میبرند در یاب

 6. حسینی گفت:

  تغییر مدیران شهرستان هم سیاسی بود در همه ادارات از جمله شهرداری آموزش وپرورش ارشاد – اداره پست – پزشکی

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها