شماره مطلب : 9719
زمان انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۳
محمدجواد حاجی پور

پاسخ محمدجواد حاجی پور به ابهامات همایش پیاده روی

 رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان گناباد در گفتگویی با جمعی از خبرنگاران، به سوالات و ابهامات مطرح شده در خصوص بلیط فروشی و جوایز همایش پیاده روی خانوادگی که اخیرا در این شهر برگزار گردید، پاسخ داد …

به گزارش گناباد تایمز؛ جمعه ی گذشته (دوم آبان ماه) شهر گناباد میزبان برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی بود که با استقبال خوب مردم سراسر شهرستان و حضور بیش از بیست هزار نفر همراه گردید؛ اما سخنان حجه الاسلام صادقی نسب، امام جمعه ی شهرستان گناباد در نماز جمعه ی همان روز و کمتر از یک ساعت بعد از پایان این همایش، ابهامات بسیاری را در خصوص درست بودن نحوه ی برگزاری آن از لحاظ شرعی، دلیل بلیط فروشی برای شرکت کنندگان و نحوه ی تأمین هزینه ی لازم برای جوایز اهدایی ایجاد و باعث گردید تا این ابهامات با گسترش در بین مردم سوالات و بعضا شایعات بسیاری را ایجاد نماید.

امام جمعه ی شهرستان گناباد در سخنان خود با بیان این که شنیده اند کارخانه ای که قرار بوده هزینه ی جوایز را بدهد از این کار منصرف شده است و قرار است از پول حاصل از بلیط فروشی این هزینه پرداخت شود، در نتیجه این کار از لحاظ شرعی با مشکل روبروست.

اما روز گذشته، رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان در گفتگویی با جمعی از خبرنگاران، ضمن پاسخ دادن به این ابهامات، جزئیاتی را از برگزاری این همایش پیاده روی خانوادگی بیان نمود.

حاجی پور در این گفتگو با تأکید بر این که در آغاز برنامه ریزی های صورت گرفته برای این همایش، از دفتر رهبر معظم انقلاب در این خصوص هم به صورت کتبی و هم شفاهی استفتاء نموده و در پاسخ به آن که مدارکش نیز موجود است، به صراحت آمده است که اگر بلیط های فروخته شده خرج جوایز نشود، اشکالی ندارد، تصریح نمود: پس از این استفتاء، ماه هم به کمک چند خیّر گمنام جوایز را خریده و در معرض دید عموم قرار دادیم و پس از آن شروع به بلیط فروشی کردیم. قیمت هر بلیط نیز دو هزار تومان تعیین شد که در هنگام فروش به مردم اعلام می گردید که این بلیط می تواند به عنوان برگه ی تخفیف ورودی استخر شنای مجموعه ی آزادی نیز به حساب آید و آنان در هنگام ارائه ی این بلیط به مأمور استخر، از دو هزار تومان تخفیف برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: قبل از برگزاری این همایش من چندین بار امام جمعه ی شهرستان را از نزدیک و در حد احوال پرسی رو در رو دیده ام اما ایشان هیچ وقت در خصوص چگونگی این مراسم از من سوالی نپرسیده اند و پس از پایان همایش فهمیدن که در نماز جمعه آن سخنان را مطرح کرده اند. یقینا یک سری اطلاعات غلط به ایشان رسیده است و بر اساس همین اطلاعات غلط قضاوت کرده و در نماز جمعه برای مردم اعلام کرده اند.

رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان گناباد در بخشی دیگر نیز تأکید نمود: ما از امام جمعه ی شهرستان که باید نماد صداقت، درستی و عدالت باشد، انتظار داشتیم که قبل از موضع گیری آن هم در نماز جمعه، جزئیات را از ما جویا شوند؛ یا قبل از برگزاری از ما در خصوص این همایش سوال می کردند و یا حداقل می گذاشتند تا یک هفته زمان بگذرد و اطلاعات لازم اخذ شود و سپس اظهار نظر می کردند؛ مطمئن باشید اگر قبل از برگزاری همایش ایشان جزئیات را جویا می شدند و به ما می گفتند که این به صلاح شهرستان نیست، ما هرگز روی حرف ایشان حرف نزده و همایش را لغو می کردیم.

حاجی پور با اشاره به این که دکتر رجایی، نماینده ی مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در تماسی با وی جزئیات را جویا شده و پس از تأیید آن ها، درخواست اهدای ده سکه پارسیان با نام ایشان به شرکت کنندگان را مطرح کردند که این اتفاق نیز افتاد، خاطر نشان کرد: در طول چند سالی که در هیئت ورزش های همگانی مسئولیت دارد، بیش از صد و پنجاه همایش پیاده روی برگزار شده  و حدود هفتصد تا هشتصد میلیون تومان در این راه و در راه گسترش ورزش های همگانی در بین مردم هزینه شده است، در حالی که بودجه ی دولتی آنان در طول این سال ها تنها چهار میلیون تومان بوده و مابقی هزینه ها تماما از بخش خصوصی تأمین شده است.

به گفته ی وی در همایش پیاده روی اخیر، هجده هزار بلیط به ارزش سی و شش میلیون تومان فروخته شده است و حدود بیست درصد شرکت کنندگان نیز بدون بلیط در این همایش شرکت کرده بودند؛ که درامد حاصل از بلیط فروشی ها نیز در تأمین مخارج مربوط به تبلیغات، عوامل اجرایی و همچنین کمک به امور خیریه صرف می شود.

دیدگاه ها

 1. جوانان بازار گفت:

  من لن یشکرالمخلوق من لم یشکرالخالق
  ما جمعی ازجوانان وبازاریان شهرستان حمایت کامل خود را از هیت ورزشهای همگانی اعلام نموده واز زحمات چندساله این عزیزان در ایجاد شور ونشاط وسرگرمی برای مردم کمال تقدیر وتشکر را داریم وخواهشمندیم اقدامات وتلاشهای خود را با قدرت ادامه دهند وما را حامی وپشتیبان خود بدانند

 2. احمد گفت:

  ایشان باید با امام جمعه مشورت کنند و نظر ایشان را بخواهند یا امام جمعه باید پیش ایشان برود و از ایشان بپرسد

  • حسين گفت:

   قرار نیست مسئولان ادارات برای انجام هرکاری ازامام جمعه محترم اجازه بگیرند اگراین طوربود نامه های اداری بایستی باامضاء جناب امام جمعه به عنوان رییس تمام ادارات باشدمتاسفم که آقای حاجی پورازجوانی خودبرای ما گذاشته اند وامروزما به ایشان تهمت می زنیم

 3. احمد گفت:

  البته ایشان مسوول اداره ای نیستند . بدانید لطفا

 4. گنابادی گفت:

  اگر بلیط های فروخته شده خرج جوایز شده باشه اونوقت چی؟!!!

 5. محمدرضا گفت:

  ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان؟!!!!!!!! خب حالا با اینهمه زحمت چقدر ورزش همگانی توی گناباد رواج یافته؟ راستی بین ۷۰۰ تا۸۰۰ حدود ۱۰۰ میلیون تومان!!!! گمه که باهاش ۵تا پراید میشه خریدو ۱۰۰هزار نفرو بدون خرید بلیط بخت آزمایی کشوند توی خیابون والا!!!!

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها