شماره مطلب : 13340
زمان انتشار : ۹ مهر ۱۳۹۴
محمدعلی نبی پور

فرصتی برای پیشرفت

فرصت به مانند ابر گذرا می ‏گذرد، پس فرصت‏هاى نیک را غنیمت دانید

به گزارش گنابادتایمز،همواره مفاهیمی مانندرشد،توسعه وپیشرفت  از کلیدواژه های اساسی مورد استفاده سیاسیون در خصوص ارتقا شهرستان گناباد بوده است. حال آنکه پیشرفت هر شهر اقتضائات خاص خودش را دارد و بدون در نظر گرفتن آن شروط تنها با سخنرانی و تئوری پردازی مشکلی حل نخواهد شد.

استفاده از تمامی سرمایه های انسانی شهر،پیگیری مطالبات مردمی،دوری از حاشیه ها،شایسته سالاری،اعتقاد  به کار شورایی و  . ..  از جمله عواملی هستند که می تواند شهر را در مسیر پیشرفت خود دچار رشد فزاینده ای نماید.

امری که  در مقام حرف بارها گفته شده است اما در عمل واقعیت چیز دیگری بوده است،لذا تا تغییر نگرش صحیح در مدیران اجرائی و مسئولین امر اتفاق نیفتد پیشرفتی نیز حاصل نخواهد شد.

همانگونه که شاهد بودیم پس از ماه ها گمانه زنی فرمانداری بومی در جایگاه مدیریت کلان شهر تکیه زده است،امری که با تلاش نماینده محترم شهرستان پس از کش و قوس های فراوان صورت پذیرفت.

انتخاب فرماندار بومی که به نوعی خواست مردم نیز بوده است می تواند از فرص سوزی و اتلاف وقت و هزینه جلوگیری نموده و به سرعت شهر را در مدار پیشرفت قرار دهد. پروژه های در حال اجرا پیگیری شده و مشکلات و مسائل شهری و مطالبات مردمی بررسی و مرتفع گردد.

اما این گزاره پیش شرط هایی نیز دارد. همانگونه که در مقدمه نیز ذکر شد دوری از حاشیه های احتمالی یکی از مهمترین نکاتی است که در صورت اهتمام به آن جهش قابل توجهی در پیشرفت را حاصل خواهد نمود.

امیدواریم اکنون که نماینده عالی دولت در شهرستان به فردی بومی و  آشنا به مسائل منطقه سپرده شده است به سرعت شهرستان در مسیر پیشرفت همه جانبه قرار گرفته و مسائل و معضلات با همدلی و همزبانی تمامی دلسوزان گنابادی حل شود و بدانیم که فرصت ها را باید غنیمت بشماریم که ” الْفُرْصَهُ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ فَانْتَهِزُوا فُرَصَ الْخَیْرِ

 

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها