شماره مطلب : 7511
زمان انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۳
دکتر محمدرجائی

طرح ارائه شده توسط دکتر رجائی با کسب بیش از 70درصد آرا تصویب شد

نمایندگان مجلس با کلیات طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می کنند، موافقت کردند.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند،  موافقت کردند.

شایان ذکر است این طرح توسط دکتر رجائی نماینده شهرستان های بجستان و گناباد ارائه گردیده است.

در جریان بررسی کلیات این طرح حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن مخالفت با  این طرح گفت: طرح مذکور بازنشستگی عشایر و روستاییان بار مالی برای دولت ایجاد نمی‌کند به دلیل اینکه روستاییان سابقه پرداخت حق بیمه دارند. همچنین باید تولیدگران بخش کشاورزی و دامپروری با مخالفت با رد این طرح حمایت کرد.

در ادامه حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس نیز با مخالفت با طرح یادشده گفت: 30 هزار روستای کمتر از 20  خانوار در کشور در معرض تخلیه جمعیتی قرار دارند، بنابراین باید به تولیدکنندگان و روستاییان توجه کرد.

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با رد طرح مذکور ادامه داد: همه نمایندگان دغدغه روستاییان را دارند و باتوجه به اینکه عشایر و روستاییان در حال پرداخت حق بیمه هستند، این طرح نمی‌تواند بار مالی برای دولت ایجاد کند.

در ادامه علیرضا منادی سفیدان در موافقت با طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند،گفت: در صورتی که طرح مذکور رد نشود 4 میلیون نفر کشاورز و عشایر نمی‌توانند از مزایای کامل بازنشستگی استفاده کنند. این در حالی است که در طرح مذکور رقمی که برای پرداخت مقرری بازنشستگی در نظر گرفته شده کفاف یک زندگی شرافتمندانه را نمی‌دهد.

گفتنی است قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در زمان مطرح کردن  طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند، گفت: این طرح بار مالی برای دولت خواهد داشت، بنابراین با رد این طرح موافقیم.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها