شماره مطلب : 5928
زمان انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۲

طرح آموزشی ˈنور بصیرتˈ در مدارس گناباد آغاز شد

رییس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: طرح آموزشی ˈنور بصیرتˈ برای دانش آموزان مقطع دبیرستان در مدارس این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمد رضا رحمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح دانش آموزان در قالب کارگاه های آموزشی، اطلاعات لازم دینی در زمینه احکام، اخلاق، فضایل و رذایل اخلاقی و عقاید را به شیوه جذاب می آموزند.

وی اظهار داشت: این طرح برای نوجوانان مقطع سنی 14 تا 18 سال پیش بینی شده، تا به شبهات دینی آنان پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه این دوره، به صورت کارگاهی و با جدیدترین روشهای آموزشی برگزارمی شود، افزود: محتوای این دوره های آموزشی که شامل دو جزوه ویژه مربیان و نوجوانان است، توسط اساتید اهل فن در حوزه و دانشگاه تهیه و تدوین شده که پیش بینی می شود، اجرای آن موجب رشد و شکوفایی استعدادها و زمینه ساز تحول اخلاقی در نوجوانان شود.

رحمانی گفت: مباحث اخلاقی و عقاید در این کلاسها با مشارکت نوجوانان و به صورت قابل فهم با استفاده از آیات قرآن، حدیث و داستان برای آنها، توضیح داده می شود.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره ها به صورت عملی صحت قرائت نماز و وضو را تمرین کرده و برخی اعمال، نظیر غسل، شکیات و احکام نماز را هم به صورت نمادین انجام می دهند.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها