تاریخ : دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ 1 رمضان 1442 Monday, 12 April , 2021
2

صندلی مجلس چقدر می ارزد!؟

 • کد خبر : 10572
 • 31 مارس 2015 - 20:25
صندلی مجلس چقدر می ارزد!؟

وقتی هدف وسیله را توجیه کند،اخلاقیات جای خود را به منافع نامشروع شخصی و گروهی خواهد داد.

به گزارش گنابادتایمز ، علیرضا جاویدعربشاهی در وبگاه شخصی خود نوشت :

“دولت و ملت،همدلی و همزبانی” عنوان سال ۱۳۹۴ است که طبیعتا مهربانانه و با نگاه همراهی و همدلی سخن گفتن مردم با دولت یکی از اهداف آن است ودر همین راستا امام خامنه ای در بیانات خود در اولین روز سال ۱۳۹۴ فرمودند : ” امروز وظیفه‌ی همه‌ی آحاد ملّت این است که از مسئولین کشور حمایت کنند و به مسئولین دولتی کمک کنند

البته امام خامنه ای راه نقد و تذکر را بسته ندانسته و در این خصوص فرمودند :” من مردم عزیزمان را به بی‌تفاوتی دعوت نمی کنم، به نظارت نکردن دعوت نمی کنم؛ آنها را به اهتمام در مسائل اساسی کشور دعوت می کنم

یکی از مسائل اساسی کشور مشارکت و حضور پررنگ مردم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخاباتی که حضور پر رنگ مردم در پای صندوق های رای،همانند دوره های قبل،فارغ از نتیجه آن نمایش عظیم مردم سالاری دینی را به رخ جهانیان خواهد کشید.

اما چندیست که در برخی رسانه ها،محافل و شبکه های مجازی مطالب تخریبی تحت عنوان نقد عملکرد نماینده و فرماندار و برخی مسئولین شهرستان گناباد مطرح می شود که هیچ همخوانی با بیانات امام خامنه ای در خصوص نحوه برخورد مردم نسبت به مسئولین ندارد.

این مطالب به ظاهر انتقادی که بیشتر جنبه تخریب،تحقیر و اهانت دارد از سوی جریانات خاص شروع شده و پیش بینی می شود با نزدیکی به هفتم اسفندماه (روز برگزاری انتخابات)افزایش نیز یابد.

هر چند رسانه های فعالی در شهرستان گناباد وجود دارد که دلسوزانه و بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی به نقدسازنده ی عملکرد نماینده و سایرمسئولین می پردازند، اما انتشار برخی مطالب از طریق پیامک،کامنت و یا شبکه های مجازی به صورت کاملا هوشمند در مسیر تخریب مسئولین طراحی شده است.

موج تخریب های سریالی و دامنه دار توسط مخالفین انتخاباتی و یا گروهی از هواداران رقبای آتی علیه نماینده فعلی شهرستان های گناباد و بجستان موضوع جدیدی نیست و این انتقادات تخریبی که تقریبا از شروع به کار وی در خرداد ۱۳۹۱ آغاز شده است،تا کنون نیز ادامه دارد.

اما نکته ی مهم شروع موج انتقادات تخریبی در خصوص عملکرد فرماندار جدید شهرستان گناباد است. نگارنده در این وجیزه قصد بررسی عملکرد سه ماهه فرماندار را ندارد اما اگر بخواهیم منصفانه قضاوت نماییم می توان تغییر نگرش در بدنه دستگاه های دولتی و عزم جدی مسئولین را در خصوص توسعه شهرستان مشاهده کرد. هر چند که هیچ کس مبری از اشتباه نیست و نقد سازنده و بدور از تسویه حساب های شخصی و گروهی می تواند باعث پیشرفت و ارتقا شود.

لذا با کمی تامل می توان ریشه ی تخریب ها علیه فرماندار را ناظر به شروع فعالیت های انتخاباتی هواداران کاندیداهای احتمالی تعریف کرد.

گروهی از هواداران کاندیداهای احتمالی که شخص نماینده را عامل انتصاب فرماندار می دانند در صدد ناکارآمد جلوه دادن عملکرد فرماندار هستند تا از آب گل آلود ماهی گرفته و عملا انتخاب نماینده را زیر سوال ببرند.

گروهی نیز که به دلیل سلایق سیاسی از ابتدا با انتصاب فرماندار جدید مخالف بودند و در خصوص عدم تحقق انتصاب وی نیز تلاش می کردند به دو گروه تقسیم شده اند که گروه اول  همچنان دست از تخریب و انتقادات دور از واقع برنداشته اند و گروه دوم نیز که ظاهرا متوجه پیش قضاوتِ غلطِ خود شده اند راه دیگری را پیش گرفته اند!

هر چند تذکر بجا و انتقاد سازنده از مسئولین می تواند بسیار مفید باشد باید در نظر گرفت که تذکر دادن بایستی جوری باشد که اعتماد عمومی را از کسانی‌ که مسئولند و مشغول کارند، سلب نکند.

براستی تا به حال از خود پرسیده ایم صندلی مجلس چقدر می ارزد!

لینک کوتاه : http://gonabadtimes.ir/?p=10572

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. سلام،خداقوت،بنده هم بایادداشت برادرعزیزمان آقای عربشاهی کاملا موافق هستم،نوشته ایشان بامطالبات امام خامنه ای کاملامطابقت داره واین نکته برای تاییدگفته ی ایشان کفایت میکنه….به امیدروزی که همه باهم وبرای خداکارکنیم………………

 2. صندلی مجلس خیلی می ارزد .. شما خیلی بی خبرید وقتی برخی افراد حاضرند چندصد میلیون پول به کاندیداها بپردازند حتما پس از آن خبری هست

  • من هم با این نظر موافقم ، این قدر می ارزد که کاندیدا حاضر است برای رسیدن به آن به همه دروغ بگوید و آخرت خود را به دنیایش بفروشد

 3. انقدر ارزش دارد که مدرس اول وصیت نامه خود را نوشت وبعد نامزد مجلس شد

 4. آدم بعضی حرفا رو که میشنوه یاد ((آقای ملون)) تو صبح جمعه رادیومیافته! کلا رنگ عوض کردن بعضیا خیلی ملسه! در جهت وزش باد حرکت کردنو پاچه خواری وبعد به وقتش نمک به حرامی و پاچه گیری!! مردی منتشرکن

 5. سلام . صندلی مجلس آنقدر می ارزد که آخرت و دین را از اول باید فدا کرد اما بدتر از نمایده کسانی هستند که دین خود را فدای دنیای نماینده می کنند که اغلب هم نماینده گاز ماشین را می گیرد بسمت تهران . و باز بدتر از دومی ها ساده لوح های که فکر می کنند کاری می خواهد انجام بشه.
  مردم رحمت آباد(نوعی) فریب فرودگاه گناباد را می خورند و بوق های تبلغاتی کاری می کنند که رحمت آبادی بجای هزار مشکل خودش مشکل فرودگاه را ببیند و ۳۶ که چه عرض کنم ۶۶ سال رای بدهد

 6. قانونمند شدن جامعه (.. ارش صندلی مجلس در قانونگذار خوب است) قسمتی ازسخنرانی صادقی بهابادی
  استقبال شدیدی که مردم از این گونه شعارها نمودند بیهوده نبود ، برای اینکه ما از بی نظمی و از جانشین شدن اراده های خصوصی به جای اراده های اجتماعی رنج بسیار برده ایم .( دکتر کاتوزیان)
  پس طبیعی است جامعه حقوقدانان ساکت ننشته ، وباید از شعار قانونگرائی استقبال کنند سیاستمداران ممکن است آرمانهای خوب داشته باشند ، ولی این وظیفه حقوقدانان است که آرمانها را در لباس مناسب ارائه کنند .
  بی گمان شعار قانونگرایی خیلی ها را دل ازورده ومی رنجاند . کسانی که اراده شان به عنوان قانون اجراء می شود ،این ناقضان قانون صلاح خود را در این می بینند که وضع به همین صورت ادامه پیدا کند .
  در واقع ، جوهروذات حکومت شرعی این است که جامعه منظم باشد ، نظم یکی از نیازهای انسان الهی است . انسان از آزادیهای خود گذشته و تن به وجود دولت داده است ، تا جامعه اش منظم باشد و از بی نظمی پرهیز کند .
  علی(ع) پیشوای متقیان فرموده :جامعه منظم آن جامعه ای است که هر چیز آن به جای خود باشد وهرکس درجای خود بنشیند. در این نظم بارقه ای از عدالت نهفته است . زیرا زمانی جامعه قانونمند شد ، تساوی افراد در مقابل قانون وحق وامتیازات اعمال می شود ، قانون برای همه یکسان میشود و تساوی جوهر عدالت وضدظلم است.
  در نتیجه ، ما حاکمیت قانون استقبال می کنیم و آن را می پذیریم و اگر کمکی هم از دست ما بر دریغ نمی کنیم.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید سردبیرگنابادتایمز منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.