شماره مطلب : 16182
زمان انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۴

شعب اخذ رای حوزه انتخابیه گناباد و بجستان به 106 شعبه افزایش یافت

دبیر حوزه انتخابیه گناباد و بجستان از افزایش شمار شعب اخذ رای این حوزه انتخابیه از ۸۹ شعبه در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۱۰۶ شعبه در انتخابات دهمین دوره این انتخابات خبر داد.

به گزارش گنابادتایمز؛ احمد قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تعداد شعب اخذ رای شهرستان گناباد از ۶۵ به ۷۲ شعبه و شعب رای گیری شهرستان بجستان نیز از ۲۴ به ۳۴ شعبه افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: این آمار با توجه به افزایش جمعیت مناطق شهری و روستایی و واجدان شرایط اخذ رای افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد شعب اخذ رای شهرستانهای گناباد و بجستان در سال جاری به نسبت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال ۱۳۹۲، به دلیل لزوم تکثر شعبه ها در آن بازه زمانی کاهش یافته، ولی در مقایسه با انتخابات پیشین مجلس در سال ۱۳۹۰ به علت تجمیع شعب، افزایش نشان می دهد.
قاسمی بدون اشاره به تعداد واجدان شرایط اخذ رای در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان گفت: حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در این مناطق رای اولی هستند.
دبیر حوزه انتخابیه گناباد و بجستان گفت: انتخابات در این حوزه، به همان صورت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سال ۹۲ به صورت دستی انجام خواهد شد ولی استعلام کد ملی و شناسایی واجدان شرایط توسط رایانه صورت می گیرد.
وی گفت: از مجموع ۸۵۴ داوطلب ثبت نام کرده برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی ۲۱ نفر در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان نام نویسی کرده اند که صلاحیت آنها بعد از بررسی نخست در حوزه انتخابیه به هیات اجرایی استان ارسال شد که در آنجا در حال بررسی است.
یادآور می شود با وجود پیگیری خبرنگار ایرنا حسین سعیدی رئیس اداره ثبت و احوال گناباد هم آماری در خصوص تعداد واجدان شرایط اخذ رای در این شهرستان ارائه نداد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان در هفتم اسفند امسال برگزار می شود.
۱۵۰۰ نفر شامل عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و غیره دست اندرکار برگزاری انتخابات در دو شهرستان گناباد و بجستان هستند.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها