شماره مطلب : 6201
زمان انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۲
گفتگو با سید علی سده ای، مدیرعامل شرکت سینمایی توسن فیلم ( تهیه کننده سلام گناباد )

“سلام گناباد” اولین رسانه ی تصویری مردم گناباد+تیزر

سید علی سده ای، مدیرعامل شرکت سینمایی توسن فیلم در گفتگو با گنابادتایمز از تولید اولین رسانه تصویری مردم گناباد با عنوان ” سلام گناباد” برای اولین بار در منطقه خبر می دهد

سیدعلی سده ای در گفتگوی اختصاصی با گنابادتایمز از تولید اولین رسانه ی تصویری مردم گناباد با عنوان سلام گناباد خبر داد.

چی شد که سلام گناباد تولید شد؟

اگر درست در خاطرم مانده باشد، حدود 20 ماه قبل بود که ایده اولیه تولید این برنامه با نام شبکه گناباد توسط همکارانم آقایان علی نژاد و قربانی در شرکت سینمایی توسن فیلم مطرح شد. طرح جذاب بود و با توجه به نو بودن ایده، تصمیم گرفتیم که طرح را کامل کنیم و به مرحله تولید برسانیم. این کار می توانست دستاوردهای خوبی داشته باشد. اول اینکه یک کار فرهنگی گنابادی تولید میشد.کاری مختص گنابادی ها. دوم اینکه میتوان با استفاده از آن فرهنگ اصیل گنابادی را پویاتر کرد. سوم بستری مناسب برای فرهنگ سازی آماده می شد. چهارم فرصتی برای ارائه آثار هنرمندان گنابادی خلق میشد و شاید مهمتر از همه اینها ارتباطی که بین گنابادی ها و بویژه گنابادی هایی مقیم سایر شهرها و حتی خارج از کشور برقرار میشد.

خلاصه کلام اینکه ارزیابی ما نشان می داد می تواند طرح موفق و اثر گزاری باشد. اتفاقات زیادی افتاد که باعث شد این روند طولانی شود. اما حدودا از شش ماه قبل، کار به صورت جدی تر دنبال شد که خوشبختانه الان حاصل کار با نام سلام گناباد و در قالب دی وی دی در مرحله تکثیر قرار گرفته که امیدواریم اوایل اسفندماه از طریق فروشگاه های منتخبی که در سایت سلام گناباد به آدرس salamgonabad.ir اعلام خواهد شد، به دست مخاطبین محترم برسد.

با توجه به اینکه تکثیر غیرقانونی محصولات فرهنگی (بویژه آثاری که در غالب CD وDVD ارائه می شوند ) از لحاظ برگشت سرمایه نگرانی ندارید؟

طبعا این نگرانی برای هر تولید کننده ای که قدم در این راه می گذارد وجود دارد. شاید یکی از دلایلی که مردم را به سمت استفاده از نسخه های غیراصلی می کشاند، قیمت بالای محصولات فرهنگی است. یکی از اولین سیاست هایی که با همکارانم به توافق رسیدیم، پایین آوردن قیمت محصول نهایی بود. طبعا وقتی شما بتوانید قیمت نهایی نسخه اصلی را به حدی کاهش دهید که با نسخه های غیر اصلی تفاوت چندانی نداشته باشد، مسلما مخاطب ترجیح می دهد نسخه با کیفیت اصلی را که بسته بندی هم دارد،تهیه کند. ضمن اینکه قیمت پایین محصول نهایی، امکان دسترسی بیشتر مردم به این محصول را هم فراهم می کند.

تنها گزینه ای که برای رسیدن به این منظور به ذهنمان رسید، جذب حامیان مالی بود تا بتوانیم با استفاده از فرصت تبلیغاتی که برای آنها فراهم می کنیم، مقداری از هزینه ها را تامین کنیم تا قیمت نهایی هم کاهش یابد. فرصت مغتنمی است تا از اولین حامیان مالی سلام گناباد، مجتمع رفاهی تجاری شریعت، مرکز رشد فناوری و موسسه کیهان مهر که در انجام این اقدام فرهنگی یاریگر ما بودند، صمیمانه تشکر کنم.همچنین از معاونت سینمایی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد، شورای فرهنگ عمومی گناباد، انجمن سینمای جوان گناباد، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد، گروه گرافیک تحریران وهمه عزیزانی که درتولید سلام گناباد یاری مان نمودند.

با این اوصاف، سلام گناباد با چه مبلغی دست مردم خواهد رسید؟

معمولا در بازار قیمت محصولی با این مشخصات، میانگین 2500 تومان دارد. اما همانطور که عرض کردم با توجه به حمایت حامیان مالی به قیمت 500 تومان عرضه خواهد شد. فقط امیدوارم مردم با خرید نسخه های اصلی، به تداوم این برنامه کمک کنند.

برنامه چه آیتم هایی دارد؟

سرود گناباد، گزارش مردمی، دوبله گنابادی، طنز، گفتگوی اختصاصی با استاد حورایی، واژه های گنابادی، مسابقه و …. تلاش کردیم برنامه متنوع باشد. البته قطعا امکان بهتر شدن هم دارد که نیازمند پیشنهادات مخاطبین است.

تیزر شماره ی اول :

دیدگاه ها

  1. حمید رضا رضایی گفت:

    باسلام وآرزوی موفقیت آقاسید گل آیا امکان ارسال این رسانه تصویری به خارج ازشهرستانم هست؟
    باتشکر حمید ازتهران

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها