شماره مطلب : 14306
زمان انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۴
gonabadairport

ساخت فرودگاه گناباد ۴۰ درصد پیشرفت کرده است

با اعلام آمادگی برخی شرکتهای هواپیمایی بعد از بهره برداری از فرودگاه گناباد، از این فرودگاه به مقصدهای تهران، زاهدان و شهرهای شمال کشور پروازهایی برقرار می شود.

به گزارش گنابادتایمز عباس اسدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراحل اجرایی ساخت فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۲ تنها باند خاکی آن اجرا شده بود.
وی گفت: از این سال کارهای عمرانی ساخت باند به عرض ۴۵ و طول دو هزار و ۷۰۰ مترمربع شروع و در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید.
رئیس فرودگاه گناباد افزود: مرحله دوم ساخت این فرودگاه شامل پایانه تیر ماه گذشته از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه آغاز، گودبرداری، بتن ریزی و فوندانسیون این سالن انجام شد.
وی ادامه داد: در ادامه مرحله دوم نیز ساخت فرودگاه گناباد اسکلت بندی پایانه به طول چهار هزار مترمربع شروع شده و سال آینده به اتمام می رسد.
اسدی گفت: مرحله سوم ساخت فرودگاه گناباد شامل تجهیز و اجرای بقیه بناهای آن نظیر ساختمانهای نیروی انتظامی، سوخت رسانی و سپاه و همچنین محوطه سازی از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ آغاز می شود.
وی افزود: تاکنون حدود ۷۰ میلیارد ریال برای ساخت فرودگاه گناباد هزینه شده و برای تکمیل آن حدود ۲۵۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.
رئیس فرودگاه گناباد ضمن تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولان خراسان رضوی و شهرستان گناباد برای عمل به تعهدات خود در تخصیص اعتبار ساخت این فرودگاه ادامه داد: تامین اعتبار جاده دسترسی از ابتدای بلوار فرودگاه به سمت پایانه آن به طول هزار و ۷۰۰ مترمربع از مهرماه سال گذشته و از زمان فرمانداران سابق این شهر در دستور کار قرار داشت ولی تاکنون اقدام موثری در این زمینه انجام نشد.
وی گفت: تنها ساخت این جاده دسترسی نیازمند ۷۰ میلیارد ریال اعتبار است.
او با اشاره به اینکه تامین اعتبار ساخت فرودگاهها باید از منابع هر استان و شهرستان تامین شود افزود: در صورتی که مسئولان استان به تعهدهای خود برای ساخت این فرودگاه بیش از پیش عمل کنند فرودگاه گناباد در نیمه نخست سال ۱۳۹۶ به بهره برداری می رسد.
اسدی ادامه داد: با اعلام آمادگی برخی شرکتهای هواپیمایی بعد از بهره برداری از فرودگاه گناباد، از این فرودگاه به مقصدهای تهران، زاهدان و شهرهای شمال کشور پروازهایی برقرار می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به موقعیت شهرستان گناباد در جنوب خراسان رضوی و همجواری با مناطق شمالی استان خراسان جنوبی راه اندازی فرودگاه این شهر یکی از قابلیتهای مهم برای انتقال مسافر محسوب می شود.
هم اکنون خراسان رضوی دارای دو فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و سبزوار است. فرودگاههای شهید مدرس کاشمر و گناباد نیز در این استان در حال ساخت هستند.
فرودگاه گناباد برای انتقال مسافر و فرودگاه شهید مدرس با اولویت آموزشی ساخته می شوند.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد جمعیت در جنوبی ترین نقطه استان خراسان رضوی و فاصله ۲۸۷ کیلومتری مشهد قرار دارد

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها