شماره مطلب : 14665
زمان انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۴
اربعین

زائران پیاده کربلا از سفر بدون برنامه ریزی بپرهیزند

مسئول ستاد مردمی هماهنگی و اطلاع رسانی زائران پیاده کربلا در گناباد از این زائران خواست برای جلوگیری از آسیبها و مشکلات از سفر بدون هماهنگی و برنامه ریزی بپرهیزند.

محمد رضا عاشوری سه شنبه شب در حاشیه همایش توجیهی زائران پیاده کربلا در شهرستان گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر بدون هماهنگی و برنامه ریزی موجب می شود زائران در طول سفر با تنگناها و مشکلات بسیار در تامین محل سکونت، وسیله نقلیه، بهداشت و درمانی و امثال آن روبرو شوند در حالی که با برنامه ریزی قبلی می توان این مشکلات را کاهش داد.
وی گفت: ستاد مردمی هماهنگی زائران پیاده کربلا در گناباد با اهداف هماهنگی و اطلاع رسانی دقیق و شفاف به زائران در زمینه تنگناها و آسیبها و راهکارهای کاهش آنها، هماهنگی برای اسکان در طول مسیر در کشور عراق از طریق اطلاع رسانی توسط فضاهای مجازی و تلگرام و انسجام بخشی هر چه بیشتر حرکت این زائران تشکیل شده است.
وی خاطر نشان کرد: قبل از سفر و در هنگام سفر اطلاعاتی در زمینه های لوازم و اطلاعات مورد نیاز، توصیه های بهداشتی، اداری و امنیتی و نکات اخلاقی در قالب بروشورهایی در اختیار زائران گذاشته می شود.
عاشوری با انتقاد از ‘گرانی هزینه اتوبوس از گناباد تا مرز عراق و بالعکس’ گفت: مبلغ دریافتی یک دستگاه اتوبوس برای این منظور ۱۲۰ میلیون ریال و به ازای هر زائر سه میلیون ریال است که این امر برای بسیاری از زائران مشکل ایجاد می کند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکتهای مسافربری گناباد نیز گفت: کرایه اتوبوس از این شهرستان تا مرز مهران (مرز ایران و عراق) برای هر نفر به صورت رفت و برگشت دو میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است.
اصغر حیدرزاده افزود: با وجودی که مسافت گناباد تا مرز مزبور دست کم ۱۳۰ کیلومتر از مسافت مشهد تا این مرز بیشتر است ولی کرایه دریافتی آن به اندازه کرایه مشهد تا مهران و حتی در برخی موارد کمتر از آن است.
وی اظهار کرد: این اتوبوسها مجبورند بعد از مراسم اربعین برای بازگرداندن زائران پیاده دوباره به مرز مهران عزیمت کنند.
زائران پیاده حرم مطهر حضرت امام حسین (ع) برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در کربلا با اتوبوس از نقاط مختلف کشور به مرز مهران انتقال می یابند و از آنجا با اتوبوسهای در نظر گرفته شده توسط شهرداری تهران به سه راهی کوت در عراق منتقل می شوند.
زائران مزبور سپس با تعویض اتوبوسها به وسیله اتوبوسهای عراقی به نجف و برخی شهرهای نزدیک کربلا انتقال می یابند و بخشی از مسافت تا کربلا را پیاده طی می کنند.
بیش از یک هزار زائر پیاده از شهرستان گناباد برای شرکت در مراسم اربعین حسینی راهی کربلا می شوند.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها