شماره مطلب : 16175
زمان انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۴

راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در گناباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی این شهرستان را از ضرورتهای امداد رسانی در مناطق جنوبی استان خراسان رضوی دانست.

به گزارش گنابادتایمز؛ رضا احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت جغرافیایی شهرستان گناباد به عنوان جنوبی ترین منطقه خراسان رضوی و دوری از مرکز استان، توجه بیشتر مسئولان ذیربط و از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تسریع در راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی این شهرستان ضروری است.
وی گفت: زیرساختها و مکان مورد نیاز برای پایگاه اورژانس هوایی و پد فرود بالگرد در کنار بیمارستان در حال احداث علامه بهلول گنابادی احداث شده است.
احمدی گفت: پروژه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی علامه بهلول گنابادی از سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۵ هزار متر مربع آغاز شده و تاکنون شاهد بیش از ۹۰ درصدی در احداث آن هستیم.
وی اعتبار ساخت این بیمارستان را در سالجاری ۱۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۴۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و این دانشگاه با بهره گیری از توان داخلی و منابع اعتباری خود سعی کرده در عملیات اجرایی آن با کندی مواجه نشود.
احمدی گفت: تاکنون بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال برای احداث این بیمارستان از سوی دولت تخصیص یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد تصریح کرد: مراحل احداث تاسیسات و ابنیه ساختمانی این بیمارستان تا پایان امسال به اتمام می رسد.
وی اظهار داشت: بعد از اتمام مراحل احداث و تجهیز نهایی بیمارستان علامه بهلول گنابادی نیمه نخست سال آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
احمدی خاطر نشان کرد: این بیمارستان از پروژه های نیمه تمام دولت قبلی بود که در دولت تدبیر و امید بعنوان یکی از پروژه های دارای اولویت و مهم مورد نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: عملیات اجرایی ساختمان دانشکده پزشکی واقع در پردیس دانشگاه و ساختمان کلینیک های ویژه در مجاورت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی درحال احداث علامه بهلول در حال اجرا است و در سال آینده همزمان با این بیمارستان شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی ۱۱۵ شهرستانهای گناباد و بجستان هم گفت: با توجه به موقعیت این مناطق در جنوبی ترین نقطه خراسان رضوی و نقطه تلاقی و ارتباط چهار استان کشور و وجود برخی نقاط صعب العبور، تسریع در استقرار پایگاه اورژانس هوایی در این منطقه بسیار مهم است.
جواد باذلی گفت: بعد از پایگاههای اورژانس هوایی مشهد و سبزوار ، راه اندازی اورژانس هوایی گناباد می تواند به عنوان ضلع سوم مثلث و تکمیل کننده فرآیند امداد رسانی در استان خراسان رضوی است.
وی تصریح کرد: این پایگاه علاوه بر محدوده ماموریت در جنوب خراسان رضوی، توانایی امداد رسانی به نقاط شمالی استان خراسان جنوبی را هم خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در گناباد سال گذشته به تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده و در صورت تامین اعتبار سال آینده شاهد راه اندازی نهایی آن خواهیم بود.
باذلی اعتبار مورد نیاز برای این راه اندازی و نگهداری پایگاه اورژانس هوایی گناباد را ماهانه دو میلیارد ریال ذکر کرد.
هم اکنون سه بیمارستان ۲۲ بهمن، ۱۵ خرداد و آیت الله مدنی در شهرستانهای گناباد و بجستان فعالند.
۱۴۰۰ دانشجو در ۲۲ رشته و مقطع تحصیلی دانشکده های پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول تحصیل هستند.
۱۵ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در شهرستانهای گناباد و بجستان به صورت شبانه روزی مشغول خدمات رسانی هستند.
حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب خراسان رضوی زیرپوشش خدمات مرکز فوریتهای پزشکی قرار دارند.

 

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها