شماره مطلب : 1754
زمان انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۲

حضور سالمندان و معلولان در فعاليت هاي مذهبي بايد افزايش يابد

رئيس اداره بهزيستي گناباد گفت: مسئولان هيئت ‌هاي مذهبي بايد زمينه حضور سالمندان و معلولان را در فعاليت‌هاي مذهبي و قرآني اين شهرستان بيشتر فراهم كنند.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از روابط عمومي اداره بهزيستي گناباد، علي ستوسر، در جمع تعدادي از مسوولين هيات هاي مذهبي اين شهرستان افزود: معلولان و سالمندان نيازمند حضور در فعاليت ‌هاي مذهبي هستند كه به علت نبود زمينه مناسب، امكان استفاده از اين فرصت‌ها را ندارند.
وي گفت: دست ‌اندركاران فعاليت ‌هاي ديني و مذهبي بايد براي حضور همه افراد بويژه افرادي كه از نظر جسمي و حركتي با مشكلاتي مواجه هستند در مساجد، تكايا و يا مقبره امامزدگان كه فعاليتهاي فرهنگي ، مذهبي و قرآني صورت مي گيرد تلاش نمايند.
وي افزود: در هيئت‌هاي مذهبي شهرستان گناباد و بيشتر مساجد امكان حضور آسان معلولين و افراد ناتوان جامعه وجود ندارد.
رييس اداره بهزيستي گناباد گفت: فضاي عمومي مانند مسجد براي تمام افراد طراحي و ساخته مي‌شود و تمام افراد حق دارند از امكانات آن استفاده كرده و از حق طبيعي خود بهره‌مند شوند اما همواره گروه‌ هايي از افراد به خاطر شرايط و موقعيتي كه دارند، از دستيابي كامل به حقوق خود محروم مي مانند.
ستوسر اظهار داشت: سالمندان، كودكان، زنان و معلولان از جمله افرادي هستند كه حضورشان در جامعه و به ويژه هيات هاي مذهبي و مساجد ناديده گرفته مي‌شود.
وي با بيان اينكه حضور سالمندان در مجالس و محافل مذهبي و مسجدي عنايت خاص حق تعالي را براي همه افراد شركت كننده به همراه خواهد داشت، گفت: احترام به بزرگترها و ترحم و مهرباني نسبت به كوچكترها، از دستورالعمل ‌هاي اخلاقي اسلام است كه كانون خانواده‏‎ و جامعه را گرم و مصفا مي‎كند.
وي ادامه داد: همانگونه كه تلاش داريم زمينه حضور جوانان را در هيات‌ هاي مذهبي فراهم كنيم بايد فضاي فيزيكي مساجد و هيات ‌هاي مذهبي را براي استفاده معنوي سالمندان و معلولان نيز فراهم نماييم.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها