شماره مطلب : 16765
زمان انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۴

جوابیه شهرداری گناباد در پاسخ به نامه اعتراضی دامداران مجتمع دامشهر

شهرداری گناباد در خصوص نامه سرگشاده جمعی از دامداران مجتمع دامشهر شهرستان جوابیه ای صادر نمود.

به گزارش گنابادتایمز و به نقل از ندای گناباد، روابط عمومی شهرداری گناباد در پاسخ به نامه ای که توسط جمعی از دلسوزان و دامداران مجتمع دامشهر (جزئیات بیشتر) نوشتند، جوابیه ای صادر نموده است.

متن این جوابیه بدین شهر است:

همانطور که همشهریان عزیز در جریان می باشند مکان فعلی کشتارگاه ۲۰ متر با منازل مسکونی در منطقه کوی شرقی فاصله دارد که این موضوع باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای شهروندان و معظل حیاتی در منطقه شده است و ما را بر این داشته با تمام توان پیگیر انتقال کشتارگاه باشیم.

از تیر ماه ۸۹ پیگیری این مهم آغاز شده و تمامی مکاتبات با ادارات مرتبط انجام گردیده و بالغ بر ۵۰ جلسه در کمیسیون های مختلف شهرستان طی این مدت برگزار شده است. در ابتدای کار، مکان یابی کشتارگاه در دستور کار بوده که مکان های معرفی شده توسط ادارات مسئول خلاف ضوابط تشخیص داده شده و آخرین محل پیشنهادی در ۲۰ کیلومتری جاده گناباد بجستان بوده که علیرغم اینکه به واسطه مسافت زیاد و مشکلاتی که برای قصاب ها و عموم شهروندان می تواند این مسیر طولانی ایجاد نماید ولی بخاطر حل مشکل با مکان جدید موافقت و استعلامات مربوطه صورت پذیرفت که در آخرین استعلام جوابیه امور مستندسازی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری کمیسیون مستندسازی داده نشده است. در این راستا جلسه ای با فرماندار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار و مکان مورد نظر در جنب دام شهر پیشنهاد شد که پس از تصویب استعلامات مربوطه صورت گرفته است .

در خصوص دغدغه ای که بابت فاصله تا دام شهر مطرح گردیده طی نامه شماره ۶/۸/۱۱۵۲ – ۱۲/۴/۸۹ اداره محترم دامپزشکی جدول فواصل نظام دامداری را ارسال نموده که مساحت ۶۰۰ متر مورد تأیید بوده است ضمن اینکه بادهای غالب گناباد از سمت شرق به غرب می باشد برای هیچ یک از گاوداری ها و حتی وسایل نقلیه ای که از جاده عبور می نمایند مزاحمتی و مشکلی نخواهد داشت و به شبکه برق، آب و …  نیز بسیار نزدیک می باشد.

در پایان باید یادآور شویم حدود ۶ سال است که انتقال کشتارگاه مطرح و در حال پیگیری است و مشکلات ساکنین محل، اخطاریه های مکرر بهداشت محیط و محیط زیست و افکار عمومی جهت انتقال هر چه سریعتر این کشتارگاه باعث شده که از هیچ تلاش و پیگیری و مکاتبه ای شهرداری دریغ ننماید و پرونده ای با بیش از ۲۰۰۰ برگ استعلام و نامه نگاری برای این پروژه تشکیل شود امیدواریم همه ارگانها، ادارات و مردم به این پروژه به عنوان یک پروژه اجرایی مهم و اضطراری و حیاتی شهرستان نگاه نموده و ما را در ساخت هرچه سریعتر آن یاری فرمایند .

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها