شماره مطلب : 12222
زمان انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۴

جلسه تکریم آصف زارع در بیرجند برگزار شد + گزارش تصویری

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت الاسلام رضایی، امام جمعه بیرجند و حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوست در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از خاورستان در این مراسم دکتر آصف زارع رئیس سابق دانشگاه آزاد بیرجند اظهار کرد: در مسئولیت ها باید به گونه ای عمل کنیم که بیشترین تأثیر گزاری را در جهات مختلف داشته و از فرصت به وجود آمده، بهترین استفاده را بکنیم و با این نگاه ورود به عرصه ی مدیریتی، باید تلاش کنیم که اگر ظرفیتی وجود دارد از آن استفاده کنیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند یکی از ۴ مکانی بود که به من پیشنهاد داده شد و خجالت کشیدم که به آن نه بگویم.

رئیس سایق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند خاطر نشان کرد: از جمع ۸ کاندیدا وقتی قرعه به نام من بداقبال افتاد از دکتر میرزاده خواهش کردم که این مسئولیت را به فرد دیگری بدهند که ایشان مخالفت کردند.

دکتر زارع تصریح کرد: سعی کردم تغییری بنیادی در حوزه ی پژوهش داشته باشم زیرا این توقع وجود داشت که دانشگاه بیرجند در همه جهات، ظرفیت خود را نشان دهد و مطرح شود در حالی که به هر دلیلی در قدیم این اتفاق نیوفتاده بود که نتیجه ی آن برنامه ریزی برای کنفرانس ها می باشد که توسط مهندس حسنی دنبال خواهد شد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ابراز داشت: امیدوارم مهندس حسنی سال های سال بر این پست باقی بمانند زیرا تغییرات سریع برای دانشگاه آزاد هم مضر است و شایسته این واحد نیست.

دکتر زارع با اشاره به اینکه از برنامه های اساسی ما برگزاری همایش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم می باشد، خاطر نشان کرد: این همایش در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: همایش فناوری های نو در علوم مهندسی از دیگر کارهایی است که صورت گرفت که ۸ نوع رشته را در آن دیدیم و این موضوعی است که در اکثر کشورهای دنیا در حال برگزاری است.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند خاطر نشان کرد: باید فضای پژوهش به گونه ای باشد که حاصل آن صرفا یک مقاله نباشد بلکه به سویی رود که تبدیل به فناوری گردد.

دکتر زارع ضمن تشکر و قدردانی از حجت الاسلام عبادی در خصوص گرفتن تحصیلات تکمیلی و پیگیری های مجدانه ی وی برای واحد بیرجند خاطر نشان کرد: در رابطه با تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیرجند نیز توانستیم ۲۳ رشته کارشناسی ارشد و دکتری را به تصویب برسانیم.

وی گفت: اگر بخواهیم دانشگاه آزاد اسلامی را از وابستگی به شهریه دور کنیم باید پیاده سازی و تکمیل زنجیره ی پژوهش را مورد توجه قرار دهیم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به موضوع تأمین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: بابت ارزیابی های صورت گرفته نزدیک به ۶۵۰ میلیون تومان بدهی ما به این سازمان بود که به دلیل عدم تفاهم نامه سالانه ۲۰۰ میلیون تومان سود به آن اضافه می شد، و ما در گام اول توانستیم این افزایش سود را متوقف کنیم در حالی که برداشت ما این است که مبلغ ابتدایی نیز جفایی بوده است در حق دانشگاه.

دکتر زارع در ادامه گفت: در حوزه ی دانشجویی نیز سعی شده است که توجه کافی را به امکانات دانشجویان داشته و هدف اصلی ما نیز این بود که یک فضای آرامی را در دانشگاه حکم فرما کنیم و در این راستا نقدهای دانشجویان را با جان و دل پذیرا بودیم.

وی گفت: از آقای دکتر میرزاده نیز تشکر می کنم که این اعتماد را به بنده داشته اند و اکنون نیز شرایط سختی را می گذرانند و گرفتن تصمیمات امروزی یک نیاز برای دانشگاه است و جراحی هایی لازم است ولی باید توجه کنیم که این جراحی ها کار هر کسی نیست.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند افزود: انشاالله دانشگاه آزاد اسلامی که از این به بعد به صورت استانی خواهد بود، تحت مدیریت مهندس حسنی پله های ترقی را با شدت قبلی بگذراند.

دکتر زارع گفت: در حوزه ی فرهنگی نیز تلاش های زیادی صورت گرفت که نتیجه آن کسب رتبه برتر در اقامه نماز در واحدهای استان بود.

پس از اتمام سخنرانی رئیس سابق دانشگاه آزاد، مجری مراسم نیز از خانواده وی که در طول این مدت سختی راه را تحمل کردند تشکر و قدردانی کرد.

شایان ذکر است آصف زارع از شهریور ماه سال ۱۳۹۳ تا تیرماه سال ۱۳۹۴ ریاست دانشگاه ازاد واحد بیرجند را بر عهده داشت.

آصف زارع

آصف زارع

آصف زارع

آصف زارع

آصف زارع

آصف زارع

دیدگاه ها

 1. میهمان گفت:

  واقعا خبر خوشی بود از روز اول هم مشخص بود ایشان توانایی مدیریت واحد بیرجند را ندارند چون عملکرد ایشان در گناباد مشخص کننده این امر بود در گناباد فقط ایشان ماشین امضا بودند و مدیریت کار دست مشاورین بود . جالبه اهم فعالیت ایشان در گناباد ساختن مسجد بود که بار مالی آن هنوز بر دوش دانشگاه سنگینی می کند و دیگر جذب دوستان و آشنایان به عنوان هیات علمی که نه اجباری و نه الزامی در جذب آنان بود البته چوب خداوند صدا ندارد و وقتی بخورد صدا ندارد . جالب بود در زمان مدیریت ایشان عملکرد مرحوم هجرتی که باعث آبادانی واحد گناباد بوده است زیر سوال می رفت . انشاء ا… در خدمت دانشجویان موفق باشند

 2. ناشناس گفت:

  این جمله دکتر زارع در مراسم یعنی چه؟
  ((رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ابراز داشت: امیدوارم مهندس حسنی سال های سال بر این پست باقی بمانند زیرا تغییرات سریع برای دانشگاه آزاد هم مضر است و شایسته این واحد نیست.))

 3. ناشناس گفت:

  نکته جالب اینست که دکتر حسنی دکتری حقوق است و لی اقای زارع ایشان را چند بار مهندس حسنی خطاب کرده یعنی چی؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  گنابادیها بعد از۶سال فهمیدند چه خبره بیرجندی ها بعد از ۱۰ماه ،البته مسولین محترم نه مردم شریف

 5. تقی گفت:

  چرا خبر در صفحه اول نیست گناپا که نظرات را سانسور میکنه ولش شما که چاپ میکنی چرا خبر رو برداشتی باور کن این خبر غرور بعضی ها را چنان در هم شکست که لذت داشت هر روز بخونی

 6. لتاب گفت:

  اتحاد کنید ای مردم

 7. لتابتن گفت:

  انشاالله دانشگاه آزاد اسلامی که از این به بعد به صورت استانی خواهد بود، تحت مدیریت مهندس حسنی پله های ترقی را با شدت قبلی بگذراند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها