شماره مطلب : 22034
زمان انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

تکمیل فرودگاه گناباد در گرو تامین اعتبار

رئیس فرودگاه گناباد گفت: نبود اعتبار اجرای طرح ملی احداث فرودگاه گناباد را با کندی مواجه ساخته است.

به گزارش گناباد تایمز وبه نقل ازگناباد نیوز .3 به دلیل مشکلات فراوان از جمله کمبود منابع اعتباری ساخت فرودگاه گناباد در ۱۲ سال گذشته ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
با وجود پیگیری های مستمر مسئولان و دست اندرکاران مربوطه در یک سال گذشته اعتباری برای ساخت و توسعه فرودگاه گناباد اختصاص نیافت.
وبا بیان اینکه کمبود منابع اعتباری منجر به کندی بسیار روند احداث فرودگاه گناباد شده، خواستار توجه بیشتر مسئولان مربوطه به تامین اعتبار برای تکمیل این طرح شد.
اسدی گفت: توافقنامه با شرکت پیمانکار برای جوشکاری اسکلت فلزی بنای پایانه منعقد شده و در صورت تامین اعتبار سخت اسکلت ها و سازه های بنای فرودگاه از تیر ماه سال جاری آغاز می شود.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای کار ساخت فرودگاه گناباد در سال ۱۳۸۳ تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال برای این امر تخصیص یافت و برای تکمیل آن حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.
وی افزود: بر اساس برآورد قبلی قرار بود مراحل ساخت فرودگاه گناباد نیمه نخست سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد که با روند فعلی تخصیص اعتبار این امر محقق نخواهد شد.
مراحل اجرایی فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای امسال نیز بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.
در این مدت ساخت باند به عرض ۴۵ و طول دو هزار و ۷۰۰ متر انجام شد.
مرحله دوم ساخت فرودگاه شامل پایانه آن نیز تیر ماه پارسال از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه این سال گودبرداری، بتن ریزی و فوندانسیون سالن فرودگاه انجام شد.
همچنین مرحله سوم ساخت فرودگاه گناباد شامل تجهیز و اجرای بقیه بناهای آن نظیر ساختمانهای نیروی انتظامی، سوخت رسانی و امثال آن در صورت تامین اعتبار در نیمه نخست سالجاری انجام می شود.
استان خراسان رضوی هم اکنون دارای دو فرودگاه در مشهد و سبزوار است و فرودگاه های کاشمر و گناباد نیز در حال ساخت هستند.
فرودگاه گناباد برای انتقال مسافر و فرودگاه شهید مدرس کاشمر با اولویت آموزشی ساخته می شوند.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

  1. مسعود گفت:

    مراحل اجرایی فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای امسال نیز بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.

    (سوال: فرودگاهی که سال ۹۲ تصویب شده چطور از سال ۷۲ مراحل اجراییش شروع شده!!!!!!

    این متن طوری بیان شده که انگار این طرح بیش از بیست ساله که در دست ساخته

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها