شماره مطلب : 21569
زمان انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۵

تعریض جاده های بجستان به گناباد و فردوس

جاده های بین شهری را باید بر اساس پارامترهای اساسی ، ایمنی و ظرفیت طوری طرح کرد که وسایل نقلیه بتوانند با سرعت پیش بینی شده طرح به راحتی و با ایمنی در آنها رفت و آمد کننند. به این منظور ، و برای فراهم آوردن یک سیستم هماهنگ و کارا‌، لازم است کل تشکیلات […]

3 به گزارش گنابادتایمز، تایجاده های بین شهری را باید بر اساس پارامترهای اساسی ، ایمنی و ظرفیت طوری طرح کرد که وسایل نقلیه بتوانند با سرعت پیش بینی شده طرح به راحتی و با ایمنی در آنها رفت و آمد کننند. به این منظور ، و برای فراهم آوردن یک سیستم هماهنگ و کارا‌، لازم است کل تشکیلات و امکانات موجود را با در نظر گرفتن مواردی نظیر نیاز آینده ، نوع وسایل کنترل وضعیت پارکینگ ، عرض جاده ها و سیستم ترابری عمومی مورد توجه قرار دارد.

برای بالابردن ایمنی در جاده های و تقاطعها وافزایش ظرفیت مسیرها و شبکه ترابری عمومی ، روشهای مختلفی وجود دارد که بسیاری از آنها از مدیریت صحیح ناشی می شوند. در کنار مدیریت صحیح توجه به این واقعیت که پیوسته بر تعداد وسایل نقلیه افزوده می شود و نیازها افزایش می یابد ، ایجاده امکانات جدید و گسترش و تغییر امکانات موجود را ضروری می کند. این امکانات و تأسیسات ، از جمله جاده ها ، تقاطعها ، پارکینگها ، و سیستم ترابری عمومی ، باید بر اساس ضوابط و مشخصاتی معین و منطقی طرح و ساخته شوند.

 با توجه به پیگری های جدی نمایندگان مردم بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی برای تعریض و افزایش ایمنی جاده ها اجازه ساخت جاده های عریض در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و به اداره راه و شهرسازی بجستان محول شد.

پس از محول شدن این ماموریت ، پیمانکاران اداره راه و شهرسازی بجستان دست به کار شدند و در زمان اندکی حدود ۱۵ کیلومتر از مسیر بجستان گناباد را تعریض و آسفالت نمودند و عملیات زیر ساختی در باقی مانده این جاده که ۳۵ کیلو متر می باشد در حال انجام می باشد همچنین در محور بجستان فردوس نیز که قرار است دو بانده بشود عملیات ساخت پل ها و فعالیتهای زیر ساختی در حال انجام می باشد که حدود ۸ کیلومتر از این مسیر دو بانده شده و به بهره برداری هم رسیده است.
هر چند که تعریض و دو بانده شدن ها در این جاده ها سبب کاهش حوادث ناگوار همچون تصادف می شود اما رانندگان و مسافران نباید دقت، هوشیاری و توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی را در حین رانندگی فراموش کنند.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها