شماره مطلب : 13889
زمان انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۴
محرم 94 در گنایاد
شهردار پاسخگو باشد

تاکید بر زیباسازی شهر در ایام محرم!

در حالیکه شهرداری های سراسر کشور برنامه ی ویژه ای برای فضاسازی شهری دارند نصب اطلاعیه ای تحت عنوان منع نصب پارچه و بنر در ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام به چه معناست!

به گزارش گنابادتایمز،هم‌زمان با آغاز ماه محرم و شروع ایام عزاداری اباعبدالله فضاسازی متناسب با این روزها در شهرهای مختلف کشور انجام گرفت. یکی از اهداف مهم این امر هویت بخشی به سیمای شهرها در ایام سوگواری و عزاداری و ترویج این فرهنگ بین جوانان و نهادینه کردن آن در نسل‌های آینده است و این موضوعی است که مسئولان در این زمان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

درحالی‌که اکثر شهرداری‌ها برنامه‌ای برای فضاسازی محرم داشته‌اند اما متأسفانه امسال در گناباد محرم حال و هوای خاصی در فضاسازی شهری ندارد. اگر همین برنوشته‌ها (بنر) و پارچه‌های هیئت‌های مذهبی نباشد شاید ندانید که ماه محرم است.

دستگاه‌های مختلفی در فضاسازی شهری به‌ویژه در مناسبت‌های مذهبی دخیل هستند که مهم‌ترین آن‌ها شهرداری است که متأسفانه در بخش فرهنگی نتوانسته رضایت شهروندان و کسانی که دغدغه فرهنگی دارند را جلب کند.

آیا تبلیغات عزاداری محرم مخل زیبا سازی است؟فلسفه نصب این اطلاعیه در ایام سوگواری محرم چیست؟

محرم 94 در گنایاد

تاکید بر زیبا سازی شهر در ایام محرم توسط شهرداری

 

کلید واژه ها

دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  متاسفانه آقایونی که این بنر رو به عنوان ضعف عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگی مطرح کرده اند، متوجه تاریخ اجرای نوشته شده روی بنر طرح فوق نشده اند
  تاریخ اجرا طرح از دهم آبانماه است و از همه مهم تر اینکه مخاطب شهرداری “کسبه محترم” هست نه هیئات مذهبی یا متولیان فرهنگی شهرستان.
  نا گفته نماند اگر نیمه پر لیوان را نگاه کنیم، پس از اجرا این طرح شاهد تبلیغات رنگ به رنگ که تمام اطراف ما رو مثل قارچ گرفته اند، نخواهیم بود
  و تن درختانمان از زخمهای ریسمانها که سالیان درازیست به همزیستی دچارند، در امان خواهد بود!

  • مهدی گفت:

   ببین برادر اولا که ناریخ اول مهر زده شده بعدا با ماژیک رفتن تاریخشو زدن دهم
   دوما تا اریعین ایام سوگواری ادامه داره و فقط محرم دهه اول نیست
   ثانیا چرا شهرداری محترم چند ماه قبل این کار رو نکرده حتما باید در دهه اول محرم نصب بشه
   چرا صورت مسیله رو پلک کردی چرا شهرداری فضا رو اماده نکرده

 2. محمدحسین گفت:

  ببین برادر اولا که ناریخ اول مهر زده شده بعدا با ماژیک رفتن تاریخشو زدن دهم
  دوما تا اریعین ایام سوگواری ادامه داره و فقط محرم دهه اول نیست
  ثانیا چرا شهرداری محترم چند ماه قبل این کار رو نکرده حتما باید در دهه اول محرم نصب بشه
  چرا صورت مسیله رو پلک کردی چرا شهرداری فضا رو اماده نکرده

 3. ناشناس گفت:

  نگاه منفی مشکل این شهر است برادر , دنبال چه هستی , متاسفم

 4. ناشناس گفت:

  سلام. واقعا برای خودم و همه همشهریانم متأسف شدم اول از اینکه حداقل همون چند پارچه ی مشکی هر ساله, امسال در شهر دیده نشد و دوم و بیشتر بعد از دیدن این بنر. در حالیکه ائمه اطهار(ع) خودشون بانی سیاهپوشی شهرها و خانه ها بوده اند در شهر ما, شهرداری نه تنها وظیفه خودش رو در این مورد خوب انجام نداده بلکه مردم رو هم از سیاهپوش کردن شهر منع کرده. واقعا این مسئولین باید فکری به حال خودشون کنند.مثل اینکه روحیات روشنفکری شون بر تقیدات دینی شون چیره شده. سیاهپوشی شهر به مناسبت ماه محرم جای افتخار داره و خیلی جای تأسف و تأثر دارد که امسال شهر ما کمتر از هر سال به آن زینت شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها