شماره مطلب : 6235
زمان انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲

بیمه ، گاز و خشکسالی مهمترین مشکلات روستاهای بخش کاخک است

در بازدید نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان از روستاهای بخش کاخک، بیمه روستایی، خشکسالی، اجرای طرح هادی و گاز رسانی مهمترین مشکلات این روستاها بود که مردم به آن اشاره نمودند.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از ندای گناباد، «حجت السلام دکتر محمد رجایی»  از روستاهای سقی، روچی، شیرازآباد و زیبد از توابع بخش کاخک بازدید نمود و مردم مشکلات خود را برای وی بیان کردند.

مهمترین مشکلات مطرح شده در این روستاها، اجرای طرح هادی روستایی، کمبود آب با وجود خشکسالی های پی در پی، گاز رسانی و بیمه روستایی  بود.

نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در این دیدارها به شرایط مالی دولت در سال گذشته و جاری به دلیل تحریم ها اشاره نمود و در خصوص بودجه عمرانی امسال گفت: در لایحه بودجه امسال ۵۶هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی درنظر گرفته شده بود که از این مقدار فقط ۶ هزار میلیارد تومان تا ابتدای آذرماه تخصیص داده شده و تا آخر سال دولت پیش بین کرده این بودجه به ۱۱ هزار میلیارد تومان برسد.

دکتر رجایی از نگاه ویژه مجلس به روستاها خبر داد و گفت: در بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ بندهای مربوط به روستاها با بیشترین آرا به تصویب می رسید و طرحی در مجلس مطرح است که یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به درمان و دارو روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر اختصاص داده شود که با اجرائی شدن آن هزینه های درمانی تقریبا به صورت رایگان انجام خواهد شد.

وی در خصوص گازرسانی به روستاها گفت: رئیس سازمان گاز استان خراسان رضوی از انجام مطالعات گازرسانی به روستاهای این بخش خبر داده و قول مساعدت داد که با اخذ اولین بودجه عملیات گازرسانی به این روستاها شروع شود.

دیدگاه ها

  1. شهروند گفت:

    با سلام
    وضعیت آسفالت خیابان نرگس ۱ واقع در شهرک سعدی با توجه به کنده کاریهای انجام شده نامناسب است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها