شماره مطلب : 22128
زمان انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
دکتر سعیدی
علی سعیدی

به هم مشغول نباشیم

با گذر از تبلیغات و برگزاری و تعیین تکلیف انتخابات، آنچه بر ما سایه افکنده به هم مشغول بودن‌هایی است که فکر و اندیشه و تلاش و تمرکز را از اصل موضوع و هدف دور می‌نماید.

در روزهای شورانگیز و هیجان افزای تبلیغات انتخابات مجلس دهم، ناملایماتی نگارنده را دل‌افگار نمود تا نوشته کوتاهی با عنوان “همدیگر را برای انتخابات نیازاریم” به‌رسم ادب بیان نماید. در آنجا بیان گردید که شنیدن حرف نو و دمیدن نفس تازه در کالبد جامعه توسط فضای انتخابات، به تمام عرصه‌های نظام می‌تواند طراوت و سرزندگی و پویایی بخشد. به این سبب می‌توان اهمیت انتخابات را نه‌تنها در آینده اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران متصور بود بلکه تأثیرات مهمی بر امنیت منطقه و کشور خواهد داشت ازاین‌رو همدیگر را برای انتخابات نیازاریم که همه باهم باید کشور را تعالی‌بخشیم.

در آن نوشته تصریح گردید در اطراف ایران عزیز اسلامی کشورهایی که حساب‌های بانکی آن‌ها از انبوه دلارهای نفتی متورم گردیده است برای به تأخیر انداختن سیر اضمحلال حکومت قرون‌وسطایی خود از هر جنایت و رذیله فروگذار نیستند. جلسه و هزینه‌های فراوان اخیر سعودی‌ها با تمام گروه‌های تروریستی معاند، تنها بخشی از شیطان‌صفتی این‌رو به افول‌هاست.

با گذر از تبلیغات و برگزاری و تعیین تکلیف انتخابات، آنچه بر ما سایه افکنده به هم مشغول بودن‌هایی است که فکر و اندیشه و تلاش و تمرکز را از اصل موضوع و هدف دور می‌نماید. در مقطع زمانی کنونی با هرج‌ومرج کشورهای اطراف، شرایط نابسامان اقتصادی و بحران کمبود آب در کنار معضلات خفته‌ای که کم‌کم در حال بیدار شدن هستند، گام برداشتن و تصمیم گرفتن بسیار حساس‌تر و پرخطرتر از گذشته است.

برای “توسعه”، رشد و پیشرفت در کنار رضایت و مشارکت اجتماعی و حراست از سرمایه‌های نمادین، اندیشه‌ها و توان‌هایی هم هدف و بلندنظر که مشارکت پذیر باشند نه وام گیر، در حمایت و هدایت تشریک‌مساعی نمایند و باهم به “توســـعه” مشغول باشیم.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

  1. دانشجوی قدیمی گفت:

    خیلی دوست داریم دکتر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها