تاریخ : یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱ 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022
1

بازدید سرزده دکتررجائی از درمانگاه تامین اجتماعی

  • کد خبر : 7138
  • 02 ژوئن 2014 - 1:27
بازدید سرزده دکتررجائی از درمانگاه تامین اجتماعی

نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان بدون اطلاع قبلی و سرزده از در مانگاه تامین اجتماعی شهرستان گناباد بازدید کرد و پای صحبت مراجعه کنندگان ، پرسنل و مسئولین این درمانگاه نشست.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی دکتر محمدرجائی اولین کسی که سفره دلش را برای دکتر محمد رجایی  باز کرد مردی حدود چهل ساله است ،وی گفت : چند سال است که از نظر  گوارشی دچار مشکل هستم  و یک و ماه نیم است که نتوانسته ام از سرویسهای دولتی جهت وزیت نوبت بگیرم.

وی ادامه داد : با پانصد هزار تومان حقوق امکان  اینکه بتوانم به مطب خصوصی مراجعه کنم نیست.

مشکلی دیگری که در درمانگاه تامین اجتماعی وجود دارد نبود دندان پزشک است این مشکل را یکی دیگر از مراجعه کنندگان با نماینده مجلس در میان می گذارد ، وی می گوید : درمانگاه تامین اجتماعی گناباد دندانپزشک ندارد و کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند از عهده تامین هزینه های سنگین درمان دندان در مطب های خصوصی  بر نمی آیند.

خانمی از یونسی ( یکی از بخش های شهرستان بجستان )که در حال گرفتن داروست  از نبودن امکانات در یونسی وشهرستان بجستان شاکی است و در گفتگو با دکتر رجایی می گوید : اگر در بجستان درمانگاه تامین اجتماعی  تجهیز باشد نیازی به  آمدن به گناباد نیست  .

وی می گوید : اگرچه در اینجا هزینه درمان و دارو رایگان است اما در عوض هزینه سفر بر ما تحمیل می شود.

بعد از گفتگو با مراجعه گنندگان دکتررجایی به سراغ پزشکان در مانگاه تامین اجتماعی می رود. از  مامایی که ظاهرا معاینه زنان باردار را انجام می دهد در خصوص امکانات و مشکلات درمانگاه می پرسد که او می گوید مشکل خاصی وجود ندارد و در اینجا در حد یک درمانگاه برای معاینه  زنان امکانات هست.

دکتر رجایی از بیماری که در اطاق این خانم هست نیز وضعیت را می پرسد که وی نیز اظهار رضایت می کند و مجددا مشکلات مربوط به دندان پزشکی را مطرح می کند.

خانم دکتر شکوری پزشک دیگریست که نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان با او به گفتگو می نشیند .وی از سیستم نوبت دهی در مانگاه راضی نیست و می گوید باید این سیستم اصلاح شود.

وی ادامه می دهد : مردم از روز  قبل با استفاده از سیستم گویا نوبت می گیرند  و اگر پزشک به هر دلیلی نتوانست در محل کار خود حاضر شود مشکلات زیادی ایجاد می شود.

وی ادامه داد : من خودم  امروز فشار خونم بالا بود بود  و میخواستم از مرخصی استفاده کنم ولی چون دیدم مردم این جا معطلند و باید نبود مرا همکاران دیگر با زحمت جبران کنند  در محل کار حاضر شدم.

وی گفت : بعضی ها هستند که نوبت می گیرند  اما مراجعه نمی  کنند و در حقیقت حق کسانی  که نوبت به آنها نرسیده است ضایع می شود بعضی از افراد  هم متاسفانه  در ساعتی که تلفن گویا برایشان وقت تعیین کرده است مراجعه نمی کنند  این خود نیز مشکلاتی را ایجاد می کند  .

خانم دکتر شکوری مشکلی در سطح شهرستان را نیز مطرح می کند او می گوید : بیماران سرطانی در شهرستان گناباد  جهت شیمی درمانی دچار مشکل هستند و حتما باید به بیمارستان امید  مشهد مراجعه  کنند  در صورتیکه  با اندک تجهیزات و استخدام نیروی مجرب می توان این کار را در گناباد انجام داد تا بیمار حداقل  هفته ای دو بار سفر به شهر مشهد از پیش پایش برداشته شود.

خانم دکتر رزم آرا نیز در گفتگو با نماینده شهرستان گناباد در مجلس از وجود مشکلات در شهرستان های محروم  گلایه نمود. وی گفت : نقاط محروم مشکلات خاص خود را دارد.

وی گفت : مشکل وقی حاد می شود که یک قدر دانی خشک و خالی  هم  صورت نمی گیرد

دکتر میرثانی تنها متخصص درمانگاه تامین اجتماعی گناباد نیز به نماینده گفت : اینجا از نظر تجهیزات می تواند بهتر شود . تامین دستگاههای رادیو لوژی و سونوگرافی و  .. می تواند به بالا بردن سطح درمان این درمانگاه کمک کند.

وی  با تاکید بر  اینکه تا مهرماه سال جاری از  گناباد خواهد رفت گفت : متخصصین در شهرستان گناباد با کمبود بیمار مواجهند و این رغبت  برای ماندن را به شدت کاهش می دهد.

وی گفت : در زمان  ریاست دکتر سالاری و دکتر مسلم بر دانشگاه علوم پزشکی  به پزشکان متخصص بومی ظلم شد.

وی ادامه داد: برای پزشکان متخصص غیر بومی حق ثابت بر قرار شد ولی به من و خانمم (خانم زنده دل متخصص زنان )که بومی بودیم یک ریال حق ثابت ندادند.

دکتر رجایی سعی می کند که این دکتر متخصص را مجاب به ماندن در گناباد کند که وی می گوید : بچه ها وارد دانشگاه می شوند و حق دارند که از امکانات بهتری  استفاده کنند.

داروخانه در مانگاه تامین اجتماعی نیز مورد بازدید  دکتر رجایی واقع می شود . خانم دکتری که مسوول دارو خانه است  به دکتر رجایی می گوید : متاسفانه بعضی از داروها در لیست سازمان تامین اجتماعی نیست  و این امر نارضایتی بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را فراهم کرده است  .

وی گفت : بعضی از دارو های  قلبی  که مراجعه  کننده ی زیادی  هم دارد در لیست دارو های سازمان نیست و بیماران گلایه دارند که چرا ما حق بیمه پرداخت می کنیم ولی باید دارو های قلبی را از بیرون تامین کنیم.

وی ادامه داد: بعضی از دارو ها  نیز در لیست داروهای  تامین اجتماعی هست ولی چون دراین جا ما متخصص نداریم  برای بیمار تجویز نمی شود  .

وی گفت :  بعضی از دارو های مخصوص کودکان که پزشکان عمومی آن را تجویز می کنند به دلیل اینکه ما پزشک متخصضص کودکان در اینجا نداریم  اجازه عرضه آن را نداریم  .

از آزمایشگاه درمانگاه تامین  اجتماعی نیز دکتر رجایی دیدن می کند و  دکتر ابوالقاسم صادق پور رئیس درمانگاه تامین اجتماعی تجهیزات جدید آزمایشگاهی را برای دکتر رجایی توضیح می دهد و اینکه با این تجهیزا ت خطای انسانی به حداقل ممکن رسیده است  .

علی حسینی یکی از پرسنل آزمایشکاه  از نماینده گناباد می خواهد که نسبت به یکی  از مشکلات کسانی که در  ازمایشگاههای مراکز درمانی کار می کنند در مجلس رسیدگی شود  .

وی گفت : پرسنل ازمایشگاهها با اینکه  در معرض بسیاری از بیماری های خونی هستند اما  شغل آنها جزء شغل های زیان آور و سخت نیست.

وی ادامه داد : قبلا  تکنسین آزمایشگاه در ردیف این گونه شغل ها بود که  با حذف این عنوان از مجموعه آزمایشکاهی  کاردان ها ومتخصصانی که در آزمایشگاه کار می کنند از مزایای شغل های  سخت و زیان آور بهرمند نیستند.

خانمی که متوجه حضور دکتر رجایی در درمانگاه شده است در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده است مشکلی را خارج از دایره درمان و دارو مطرح می کند. او  گفت : پسرش در حالیکه بی گناه است در زندان کشور ترکمنستان زندانی است و عاجزانه می خواهم برای رعایت حال فرزندانش هم که شده کاری انجام دهید.

رجایی که از موضوع مطلع است گفت : چندین بار موضوع از طریق وزارت امور خارجه پی گیری شده ولی گویا ثمر بخش نبوده است با این وجود باز هم مسئله را پی گیری خواهم کرد  .

آخرین ایستگاه حضور نماینده در دفتر رئیس  درمانگاه است که صادق پور رییس درمانگاه تامین اجتماعی گفت :ما اولین درمانگاهی در منطقه هستیم  که شورای پزشکی در آن تشکیل شده است. با تشکیل آن برای تایید  یک مرخصی لازم نیست بیماران به مشهد  مراجعه کنند.

وی ادامه داد نبود دندان پزشک در این جا یک مشکل کشوری است داندانپزشکان  وقتی تعرفه های دولتی را با آزاد مقایسه می کنند رغبت کار کردن در درمانگاه تامین اجتماعی  را ندارند ؛پزشک در بیرون برای پر کردن یک دندان پولی را  می گیرد که ما برای بیست و پنج دندان پرداخت می کنیم با این وضع  طبیعی است که کسی در درمانگاه تامین  اجتماعی کار نکند.

وی در  پاسخ به سوال نماینده مردم گناباد در مجلس در خصوص پزشکان متعهد  به خدمت در تامین اجتماعی گفت : آنها قید استخدام در تامین اجتماعی را می زنند. البته ما طرح شکایت هم کرده ایم  اما پزشکی که محل کار و استخدام خود را رها کرده است جریمه ای می دهد و موضع برایش خاتمه یافته است  و مشکل ما حل نمی شود.

دکتر رجایی از طرحی خبر می  دهد که در حال اجراست ؛ وی می  گوید : متعهدین به خدمت در نظام سلامت تا میزان  تعهد خود را طی نکنند مدرکشان داده نمی شود واین کار حتما با عث خواهد شد که پزشک حتما تعهد خود را انجام دهد.

دکتر صادقپور در خصوص سیستم نوبت دهی نیز گفت : در صدد رفع نواقص آن هستیم . وی گفت باید فرهنگ این سیستم در بین مردم  نهادینه شود کسی نوبت می گیرد حتما سر وقت مراجعه کند.

ویی ادامه داد  ما تا کنون حتی کسانی را که بدون گرفتن نوبت مراحعه کرده اند بی نتیجه بر نگردا نده ایم  .

صادقپور در مورد خرید وتهیه بعضی از لوازمات پزشکی از گناباد نیز گفت : متاسفانه خرید از گناباد نسبت به مشهد گرانتر است و ما برای خرید لوازماتی  که نیاز به استعلام داریم دچار مشکل هستیم و نمی توانیم از گنابا خرید کنیم.

وی ادامه داد : البته قیمت  لوزام دارویی و پزشکی در گناباد بالاتر  از عرف و قانون و تعرفه های تعیین شده نیست ، بلکه چون در مشهد و شهر های بزرگ فروش زیاد است فروشنده های  لوازم پزشکی با  سود کمتری نیز می توانند کار کنند بنابرین  زیر قیمت های تعیین شده اجناس خود را عرضه می کنند  .

دکتر رجایی قول پی گیری مشکلات در مانگاه تامین اجتماعی را داد و گفت : در صدد پی گیری ارتقا در مانگاه تامین اجتماعی گناباد هستیم و اگر این ارتقا صورت بگیرد بخش اعظمی از مشکلات اینجا از جمله داندانپزشک و کمبود دیگر  پزشکان متخصص حل خواهد شد.

لینک کوتاه : http://gonabadtimes.ir/?p=7138

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید سردبیرگنابادتایمز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.