تاریخ : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022
2

اهداف ملت بزرگ ایران با وحدت ملی و توافق خوب محقق می شود

  • کد خبر : 11019
  • 14 می 2015 - 13:19
اهداف ملت بزرگ ایران با وحدت ملی و توافق خوب محقق می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مذاکرات هسته ای اکنون در مرحله سرنوشت سازی قرار دارد تاکید کرد: اهداف ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری جز با وحدت ملی و به تبع آن دست یافتن به یک توافق خوب محقق نخواهد شد.

به گزارش گنابادتایمز به نقل از خانه مجلس، محمد رجائی در جلسه علنی سه شنبه ۲۲ اردیبهشت مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با تبریک میلاد عید مبعث رسول اعظم(ص)، گفت: مذاکرات هسته ای اکنون در مرحله سرنوشت سازی قرار دارد که اهداف ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری جز با وحدت ملی و به تبع آن دست یافتن به یک توافق خوب تحقق نخواهد یافت.

سربازان سخت کوش جبهه دبپلماسی تحت تاثیر تهدیدهای عاجزانه دشمن قرار نگیرند

 نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزود: از تیم مذاکره کننده این سربازان سخت کوش خط مقدم جبهه دپلماسی می خواهم تحت تاثیر تهدیدهای عاجزانه دشمن قرار نگیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: تیم مذاکره کننده ضمن رعایت خطوط قرمز ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری با صلابت و اقتدار برخواسته از حمایت ملت شجاع ایران و رهبری معظم انقلاب از منافع ملی کشور دفاع کنند و توجه داشته باشند که ممکن است خدای نکرده با کم انگاری قدرت ملی و بزرگ شمردن دشمن موافقتنامه‌ای امضا شود که آیندگان آن را خیانت تلقی کنند.

تصریح کرد: گرچه با توجه به تیزهوشی و تدین مذاکره کنندگان و نظارت مجلس، این احتمال بسیار ضعیف است اما نمی شود از اشتباه مصون بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت:دولت را به تلاش مجدانه درجهت تحقق مطالبات به حق معلمین فرامی خوانم.

وی با اشاره به اینکه چندروز پیش با بحث وجدلهای زیاد سرانجام نرخ سود بانکی کاهش پیدا کرد،افزود: همچنان این سوال بزرگ و آزاردهنده پابرجاست که مگر بنا نیست قانون عملیات بانکی بدون ربا در کشور اجرا شود؟ چرا که در این قانون تعیین نرخ سود بانکی توسط این نهاد یا آن دستگاه قابل تعیین نیست،بلکه عملکرد واقعی اقتصاد تعیین کننده آن است.

وی ادامه داد: آیا واقعا پذیرفته ایم که باید نرخ سود ثابت ملاک عمل باشد،اگر اینطور است وای به حال ما.

رجایی تصریح کرد: ممکن است گفته شود منظور تعیین نرخ سود علی الحساب برای سپرده گذاران و یا سود مورد انتظار برای پذیرش طرح های متقاضی تسهیلات است،اگر این چنین است پس لطفا به طور شفاف آن را اعلام کنید و در پایان آنها را ملاک محاسبات قرار ندهید.

وی اضافه کرد: و یا اگر تعیین نرخ سود برای عقود مبادله ای است آن را هم صریحا اعلام فرمائید.به طور کلی اعلام و در همه عقود بیان نکنید.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: از دولت تقاضا دارم تلاش جدی در رابطه با سالم سازی فضای ادارات و حاکم کردن ضابطه بر رابطه انجام دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: تجاوز رژیم حاکم بر حجاز به مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن را محکوم نموده و به این رژیم و کشورهای حامی آن اعلام می‌دارم که تجاوز به یک کشور مظلوم و بی‌دفاع نه تنها علامت قدرت نیست، بلکه مایه ننگ و روسیاهی در دنیا و آخرت بوده و باید از عذاب الهی که به دست مردم مظلوم یمن و حق‌طلبان عالم بر شما نازل خواهد شد بر حذر بوده و تا دیر نشده از اشتباه خود برگردید.

وی در ادامه به تشریح نکاتی درباره حوزه انتخابیه اش پرداخت و گفت:  حدود ۱۵ سال است که خشکسالی بر شهرستان‌های گناباد و بجستان حاکم شده و درصد بالایی از باغات منطقه را که حاصل زحمات چندده‌ساله مردم است به نابودی کشانده و موجب یأس و ناامیدی در مردم و افزایش بیکاری در منطقه شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:  اگر هم گاهی آمار بیکاری پایین اعلام می‌شود،به دلیل مهاجرت ناخواسته جوانان به شهرک‌های بزرگ همانند مشهد و تهران است که به نوبه خود مشکلات زیادی را برای جامعه و خانواده‌ها ایجاد نموده است.

وی گفت: با توجه به نکات فوق و کمبود سرمایه در منطقه و عدم رغبت سرمایه‌گذاران غیربومی برای سرمایه‌گذاری، از دولت تقاضا دارم با اجرای طرح‌های ویژه کارآفرین از مهاجرت بیشتر و خالی شدن روستاها و شهرها جلوگیری نماید. همچنین بودجه خاص برای احیا و لایروبی قنوات مورد تقاضا است.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه آب شرب شیرین از طریق برداشت از جایگاه‌ها برای مردم شریف بجستان تامین شده،تصریح کرد: مردم نسبت به قیمت‌گذاری و نحوه برداشت آب اعتراض دارند بنابراین از دولت تقاضا دارم نسبت به حل این مشکل اقدامات بایسته را انجام دهد.

وی افزود: ریزگردها مخصوص جنوب کشور نیست بلکه شهرستان‌های گناباد و بجستان هم از این موضوع رنج می‌برند که این موضوع توجه ویژه دولت را می‌طلبد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تشکر از دولت در رابطه با گذاشتن ردیف برای راه‌آهن شرق کشور، گفت: مصرانه تقاضا دارم نسبت به آغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم و حیاتی از بهترین نقطه کارشناسی شده تسریع به عمل آورند.

وی ادامه داد: شهرستان بجستان حتی از داشتن یک استخر محروم است لذا از دولت تقاضا دارم نسبت به تکمیل استخر عمومی و نیز استخر آموزش و پرورش اقدام عاجل به‌عمل آورد.

وی با اشاره به اینکه طرح سیمان شهرستان گناباد پس از حدود ۸ سال هنوز به فرجامی نرسیده است، افزود: ضمن تشکر از وزیر صنعت، معدن و تجارت بابت دستور مشارکت به ایمیدرو، از ایشان می‌خواهیم مجوز مشارکت بالای ۴۹ درصد را از دولت دریافت کنند. زیرا بخاطر محرومیت منطقه وعلی‌رغم تلاش‌های زیاد علی‌رغم گشایش LCو ساخت برخی از ماشین‌آلات در خارج از کشورهنوز سرمایه‌گذار جدیدی جهت مشارکت به طور جد پای کار نیامده است و حتی سرمایه‌گذار قبلی به دلیل مشکلات مالی انصراف داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از وزیر جهاد کشاورزی  بابت دستور احداث استخر ذخیره آب برای قنوات ثلاثه بسجتان تشکر نموده و تقاضای دستور تسریع در امر را دارم.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: از آقای دکتر نوبخت می‌خواهم با تخصیص اعتبار لازم به فرودگاه گناباد آرزوی چندده‌ساله مردم منطقه را محقق سازند.

وی با بیان اینکه دامداران سنگین و سبک و مرغداران به دلیل ناهمخوانی هزینه‌ها و درآمدها در معرض ورشکستگی هستند گفت:  از دولت تقاضای رسیدگی عاجل را دارم.

رجایی باغ سیایی با تشکر از وزیر نفت جهت دستور گازرسانی به روستاهای شهرستان‌های گناباد و بجستان،افزود:  از ایشان می‌خواهم با تاکید ویژه گازرسانی به روستاهای روشناوند، بیمرغ، حاجی‌آباد، نوده پشنگ، اروک، اسو، بیهود، گیسور، زیبد، سنو، سقی، روچی، گوهردشت، شیرازآباد، نوده میرمحراب، فودنجان و نجم‌آباد در شهرستان گناباد و روستاهای فخرآباد، منصوری، ابراهیم‌آباد، قاسم‌آباد، مطرآباد، صلح‌آباد،‌ سروق، ابوالخازن، نیان، خار فیروزی، کامه و حسین آباد در شهرستان بجستان پیگیری نمایند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد:  از وزیر کشور می‌خواهم نسبت به شهر شدن روستای روشناوند که یکی از معدود روستاهای مهاجرپذیر است، اقدام عاجل به‌عمل آورند.

وی گفت: از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهم ضمن پیگیری ثبت جهانی قنات قصیه، به حداقل محدودیت‌های لازم اکتفی نموده با توسعه غیرضرور محدودیت‌ها باعث قفل شدن فعالیت‌های عمرانی شهرستان نگردند.

وی با تاکید بر تسریع در تکمیل فاضلاب گناباد و بیدخت و آغاز عملیات فاضلاب بجستان، مخصوصاً شهرک فرهنگیان ،به برخی  درخواست‌های مطرح شده در نطق‌های قبلی خود اشاره کرد و گفت: تکمیل دوبانده کردن قطعه ۳ گناباد- مهنه، تکمیل جاده‌های گناباد- بجستان، گناباد- فردوس، بجستان- فردوس، گناباد- قائن و کاخک- کریمو، تسریع در اخذ ماده ۲۱۵ برای جاده خواف- گناباد، تکمیل آسفالت راه‌های روستاهای فخرآباد، حسین‌آباد، کامه، نیان، قاسم‌آباد و ابوالخازن در شهرستان بجستان و روستاهای کبوترکوه، کورشک، کاخک، فودنجان، زبید، زیرجان و بیلند در شهرستان گناباد، تکمیل بیمارستان علامه بهلول در شهرستان گناباد تاکید از جمله انها است که  ضمن تشکر از عملی شدن برخی از آنها تسریع در امور باقیمانده را تقاضا دارم.

لینک کوتاه : http://gonabadtimes.ir/?p=11019

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید سردبیرگنابادتایمز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.