شماره مطلب : 8534
زمان انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۳
دکتر رجائی

اساتید بسیجی در مسیر اتحاد بین شیعه و سنی گام بردارند

دکتر رجائی گفت: اساتید بسیجی سراسر کشور در مسیر اتحاد بین شیعه و سنی گام بر می‌دارند.

به گزارش گنابادتایمزبه نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، حجت‌الاسلام محمد رجایی در فاصله چند روز تا پانزدهمین دوره اجلاس بسیج اساتید کشور در مشهد در اظهار کرد: اساتید بسیجی هر کدام در رشته‌های مربوط به خود می توانند فرهنگ‌ساز باشند.

وی درباره مسائل روز جهان و نقش اساتید بسیجی در روشنگری جامعه تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و دشمنان برای جلوگیری از صدور انقلاب به کشورهای دیگر به‌ویژه کشورهای اسلامی به تکاپو افتادند.

نماینده گناباد و بجستان در مجلس بیان کرد: آنها در دانشگاه‌‎های مختلف خود رشته‌های زیادی مانند شیعه‌شناسی را به‌وجود آوردند تا بتوانند شناخت کافی نسبت به اهداف نظام اسلامی پیدا کنند.

وی افزود: آنها صدور انقلاب را اسلحه‌ای بر سر خود می‌دانستند که با تلاش زیاد موفق شدند اختلافاتی را میان مسلمانان ایجاد کنند و با به وجود آوردن گروه‌هایی جعلی مانند وهابیون و  تکفیری‌ها، بر ضد اسلام و چهره‌ای مخدوش از دین مبین معرفی کنند.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: اما این وظیفه اساتید بسیجی ما است که با گفتمان‌ و تعامل با نخبگان دیگر کشورها، سبب از بین رفتن این اختلافات در جهان اسلام و روشنگری در میان مسلمانان شوند.

رجایی گفت: اساتید بسیجی باید به دانشجویان نیز یادآور شوند که توهین به شخصیت‌های سایر فرقه‌های اسلامی جایز نیست و سبب تقویت استکبار خواهد شد، همانگونه که چند سال پیش مقام معظم رهبری در فتوایی این بی احترامی‌ها را حرام اعلام کردند.

پانزدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، باشعار: «نسبت فرهنگ و اقتصاد در تمدن نوین اسلامی»، روزهای سوم تا پنجم شهریور ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها