شماره مطلب : 20952
زمان انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
سردار حسین نجات

اربعین نماد انتظار و مبارزه با استکبار است

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اربعین را نماد بازگشت به امام حسین (ع) و مبارزه با استکبار دانست.

سردار حسین نجات

سردار حسین نجات

به گزارش گنابادتایمز و به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز سردار حسین نجات در همایش «آیه الایمان» با تبریک بعثت رسول گرامی اسلام گفت: امروز شریف‌ترین مخلوق خدا مردم را به اخلاق نیک و رفتار پسندیده و به سوی خالق یکتا دعوت کرد و جز او کسی صلاحیت این کار را نداشته است.

وی افزود: ثمره و ادامه بعثت رسول خدا امامت علی (ع) بود و رسالت پیامبر معنی نمی‌یافت مگر با ولایت علی (ع). لذا یکی از مهم‌ترین اعمال این روز، زیارت علی (ع) است و حسین (ع) ثمره این ولایت است و پرچم‌دار احیای این بعثت.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران اربعین را روز بازگشت همه به سوی امام حسین (ع) دانست و تصریح کرد: امام حسین (ع) پرچم‌دار بعثت است، بنابر این اربعین روز یالثارات الحسین است، نماد علی (ع) و حسین (ع) و نماد مبارزه با ظلم و نماد مقاومت و صبر است.

نجات تأکید کرد: اربعین نماد مبارزه با استکبار و اسلام ناب است؛ نماد زینب است و نماد ظهور و انتظار؛ اربعینی‌ها می‌روند که بگویند ما منتظر فرزند امام حسینیم و مبارزه با ظلم ادامه دارد.

وی با اشاره به روایات در خصوص آخرالزمان گفت: در روایات آمده است مردم حضرت مهدی (عج) و اسلام را با اربعین می‌شناسند؛ بنابراین خوشحالیم که برای زنده نگه داشتن دین خدا و برای ادامه راه حسین (ع) که فرزند بعثت است دور هم جمع شده‌ایم.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران با بیان اینکه سال گذشته اولین سالی بود که فعالان فرهنگی سپاه و بسیج و جبهه فرهنگی انقلاب و بعثه مقام معظم رهبری و شهرداری تهران از ابتدای سال برای برگزاری اربعین تلاش کردند و کار مشترکی انجام دادند، افزود: ماحصل این همکاری‌ها جلسه‌ای بود که در آن جلسه رایزن فرهنگی ایران در عراق به این جمع‌بندی رسید که کارها هماهنگ بود و اقدامی برخلاف نظر مراجع و رهبری و خلاف وحدت از فعالین فرهنگی دیده نشد و همین کافی است.

نجات تأکید کرد: مقام معظم رهبری نیز از این اقدامات اظهار رضایت کرده‌اند از اینکه فرمایشات ایشان به کار بسته شده و این اظهار رضایت برای برکت کار ما کافی است.

وی با بیان اینکه فعالین فرهنگی ابتکارات خوبی در سال گذشته داشتند و کارهای زیبا و جالب و قشنگی ارائه داده بودند، افزود: در این همایش پیرامون سیاست‌ها و تدابیر،‌ اهداف و مخاطبین و اصول و پیام‌هایی که باید به زائران منتقل شوند گفتگو خواهیم کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تبیین سند و سازوکاری که در قرارگاه فرهنگی پیش‌بینی‌شده و تجلیل از آیت‌الله جزایری و خانواده دو خادم اربعین که در دفاع از حرم حضرت زینب به شهادت رسیده‌اند را از برنامه‌های این همایش عنوان کرد.

کلید واژه ها

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جدیدترین ها